Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
Czytelnia
Natasza
Fenomen Hipnozy
Są tematy, które mają wciąż posmak tajemniczości wzbudzają zainteresowanie ludzi. Problematyka z pogranicza nauki i dziedzin paranaukowych: telepatia, jasnowidzenie, dalsze życie po śmierci, reinkarnacja, okultyzm.

Zafascynował mnie fenomen hipnozy jest to normalny stan fizjologiczny, w który można wprowadzić prawie każdego. Ruchy automatyczne i zmiany osobowości, niektórzy wyglądają jak osoby śpiące,nie pamiętają tego, co ich spotyka w transie hipnotycznym. Stwierdzono nawet, ze przez hipnotyczną sugestię można człowieka doprowadzić do zachowań sprzecznych z jego zasadami moralnymi. Tu tkwi największe niebezpieczeństwo ,że można nadużyć hipnozy. Najbardziej powszechne formy sugestii i hipnozy występują w reklamach.

Reklamy działają na naszą podświadomość. Szczególnie interesujące są eksperymenty z tak zwaną regresją hipnotyczną. Osobie zahipnotyzowanej można zasugerować ze jest młodsza. Czterdziestoletniej kobiecie można wmówić, ze znajduje się na przyjęciu urodzinowym,że ma dwadzieścia lat,tańczy na swoim pierwszym balu lub wychodzi za mąż. Zagra ona rolę z powodzeniem a odtworzenie będzie się opierać na wspomnieniach, jakie posiada z czasów swej młodości. Takie emocjonalne stany wywołuje się po to,aby w niektórych przypadkach leczyć ludzi np. w psychiatryce. Może to pomóc psychiatrze w odkryciu minionych przeżyć natury traumatycznej,które mogły być przyczyną późniejszych zaburzeń. W pracy poświęconej poszukiwaniom elementów korzeni,,Fantazji o wcześniejszej egzystencji’’, E.S. Zolik (Journall Clin. Psychology, 1958) wezwał osoby poddane hipnozie,by przypomniały sobie wcześniejsze ,,życie’’. Przypominali sobie swe dawne osobowości,a w stanie świadomości zaprzeczali o wiedzy na ten temat. Analiza psychologiczna wykazała,że przy tworzeniu fikcyjnych tożsamości osoby poddane temu doświadczeniu z fantazją połączyły cechy różnych osób,znanych im w dzieciństwie z cechami charakteru postaci występujących w powieściach i sztukach teatralnych. W ten sposób wielu ludzi wierzy,że przeżycia pochodzące z doświadczeń życiowych są prawdziwymi wspomnieniami z okresu wcześniejszych egzystencji. Innym przykładem wywierania sugestii hipnotycznej na osoby bardzo wrażliwe, przeprowadzono eksperyment. Podsunięto myśl osobie zahipnotyzowanej o gorącym przedmiocie położonym na skórze, prowadziło to do powstania pęcherza tak jak przy prawdziwym poparzeniu. Wmówiono jej też, że została uderzona, co wywołało siniak. Zasugerowano również poczucie głodu, co zmieniło liczbę leukocytów.

Z przytoczonych powyżej obserwacji możemy wysnuć jeden wniosek, że procesy psychiczne wywierają głęboki wpływ na procesy fizjologiczne człowieka.

Wróć