Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
Czytelnia
Sanguine de`Viant
Podział

Normale

Normale, to ludzie nie posiadający kontroli nad zmysłami astralnymi, lub nie mający tych zmysłów rozwiniętych. Większość ludzi to normale. W tym terminie nie ma nic obraźliwego. Po prostu stwierdza on, że ludzie ci są 'normalni' - zwyczajni.

Ludzie obudzeni

Ludzie, których zmysły astralne zostały wyrwane z letargu nazywani są ludźmi obudzonymi. Ludzie ci, dzięki ćwiczeniom uzyskali mniejszą lub większą kontrolę nad swym ciałem astralnym. Większość wyczuwa energię, niektórzy się nią posługują w magii czy w leczeniu. Do tej kategorii zaliczyć można wiccan, szamanów, niektórych magów, joginów, bioenergoterapeutów, mistrzów reiki, adeptów tai chi, etc. Według niektórych ludzie obudzeni nie mogą absorbować energii. Okazuje się, że mogą. Różnica polega na tym, że nie muszą tego robić, a jeżeli robią - to jedynie dla przyjemności. Ich ciało astralne nie domaga się energii (produkuje jej dostateczną ilość). Jednym słowem, energia jest dla nich po prostu rodzajem używki.

Wampiry psychiczne :

- energetyczne

Wampiry energetyczne mają ludzkie ciało fizyczne, różnice dzielące wampira i człowieka dotyczą przede wszystkim ciała astralnego. Ciało astralne psi-wampira jest niezdolne do samoistnej produkcji energii życiowej, bądź też nie produkuje jej w ilościach wystarczających do prawidłowego funkcjonowania. Istnieje także teoria mówiąca, iż ciało astralne psi-wampirów przecieka - nie potrafi utrzymać energii, wobec czego wampir odczuwa jej niedobór i zmuszony jest czerpać ją z innych źródeł (żywioły, rośliny, zwierzęta, i przede wszystkim ludzie; najsmaczniejsza jednak jest energia osób przebudzonych)

- emocjonalne (seksualne, przemocy)

Tego typu psychiczne wampiry wyciągają z innych ich życiową energię, ale korzystają z innych sposobów jej zdobywania i innych jej nośników: uczuć i emocji. Zdobywają energię za pomocą różnych technik manipulacyjnych i zachowań prowadzących przede wszystkim do uzależnienia kogoś od siebie, albo wręcz przeciwnie - poprzez wymaganie czyjejś ciągłej opieki nad sobą. Tworzy to silne związki, które wampiry wykorzystują do pożywiania się. Dla wampirów emocjonalnych nie ma znaczenia, jakie emocje wywołują, byle by były intensywne. Mimo tego, że niektóre toksyczne emocje wpływają na osoby obdarzone empatią niekorzystnie - wampiry emocjonalne potrafią zazwyczaj przetransformować je w czystą energię, która je zasili. Szczególnym rodzajem wampirów emocjonalnych są wampiry seksualne, czerpiące energię nie tylko z samego aktu seksualnego, ale przede wszystkim z towarzyszących mu emocji i doznań. Seks i pieszczoty są momentem, w którym kanały energetyczne ofiary są najbardziej drożne i otwarte. Pomimo specjalnych warunków, które trzeba wytworzyć do prowadzenia tego typu praktyk - wampiryzm seksualny pozwala zdobyć bardzo duże ilości energii.

Najmniej zbadanym rodzajem wampiryzmu seksualno - emocjonalnego jest wampiryzm przemocy, którego odkrywcą i badaczem jest Vincent V. Vren (Tortura). Wampiryzm ten oparty jest całkowicie na sadomasochizmie, pozwala czerpać energię z poniżenia, upokarzania, dominacji, agresji, brutalności i widoku krwi. Tak jak w przypadku sadyzmu i masochizmu - nie chodzi o samo odczuwanie lub zadawanie bólu, ale o sycenie się atmosferą zawładnięcia lub bycia całkowicie oddanym. Obrazki z rzeźni, sali tortur, makabryczne wypadki, psychiczne i fizyczne katowanie - to bodźce dostarczające energii takim wampirom, przy czym nie do końca zachowana jest tu zasada czerpania z kogoś, czasem własne emocje wywołane wymienionymi sytuacjami są źródłem nasycenia; jednak w większości przypadków chodzi o reakcje innych, wywołane konkretnym, zaplanowanym działaniem o dopracowanych szczegółach (agresja, przemoc fizyczna i słowna). Można karmić się czyimś strachem, szokiem, odrazą. Największą rolę pełni w przypadku wampiryzmu przemocy wyobraźnia - pewnych reakcji (okaleczenie, śmierć etc.) nie można wywołać bez kolizji z prawem.

Wróć