Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
Czytelnia
Sanguine de`Viant
Energia

Świat w którym żyjemy nie jest jedyną rzeczywistością- jest jedyną widzialną i dostępną zmysłom przeciętnego człowieka. Poza rzeczami konkretnymi, a nawet poza polami energii i cząsteczek subatomowych, które większość z nas traktuje jako oczywiste, istnieją inne energie, inne sposoby istnienia, z definicji niedostępne ludzkiemu postrzeganiu.

Istnieje teoria mówiąca o istnieniu czterech równoległych światów:

- świat fizyczny materii i energii, którym zajmują się fizycy

- świat eteryczny systemów subtelnej energii, będących planami fizycznych form, które przyjmuje materia żywa

- świat astralny, świat sił, które stanowią podstawę eteryczną ciał zwierząt i ludzi

- świat czystego ducha.

Energie którymi żywią się wampiry pochodzą ze świata eterycznego i astralnego. Łączą się one z tym, co niektórzy psychologowie głębi nazywają libido - energiami psychicznymi, której zazwyczaj znajdują ujście w fizycznym seksie, ale mogą, jak się twierdzi, zostać skierowane w inne kanały. Według teorii wielu współczesnych okultystów, którzy interesują się metodami czarnej i białej magii rytualnej, eteryczne i astralne energie używane w twórczym akcie ostatniego rodzaju są szczególnie skoncentrowane we krwi, nasieniu i wydzielinie pochwowej.

Energia życiowa (chińska "chi", hinduska "prana", angielska "life force") jest typem energii związanym z płaszczyzną duchową czyli astralną. Znajduje się ona w ciele astralnym człowieka. Dzięki niej możliwe jest funkcjonowanie ciała. Przy niedoborach energii pojawia się apatia, depresja, ponadto człowiek łatwiej zapada na choroby: w organizmie brak woli wyzdrowienia.

Każdy wampir psychiczny, człowiek obudzony, a także normal posiada swój charakterystyczny podpis energetyczny zwany sygnaturą. Sygnatury te różnią się "smakiem", zaś określenie to wzięło swój początek ze skojarzenia smakowania energii przed jej pobraniem. Po "smaku" sygnatury można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, czy dana osoba posiada wampiryczne ciało astralne.

Energia jest ciepła. Podczas jej pobierania ulega się wrażeniu kontaktu z czymś cieplejszym od ciała. Napełnianie ciała astralnego energią jest bardzo przyjemne, porównywalne do rozluźnienia po orgazmie.

Najlepsza do absorbowania jest energia innych psi-wampirów. Jej wysysanie jest najprzyjemniejsze, jest jej dużo,poza tym jest już przefiltrowana z potencjalnych negatywnych wpływów pochodzących od dawcy.

Energia ludzi obudzonych, o innym smaku,jest także polecana ze względu na jej bogate nasycenie- ludzie obudzeni zazwyczaj kształcą swoje umiejętności, dbają o rozwój duchowy, częśto zajmują się medytacją, jogą i treningami osobowości- to wzbogaca ich energię.

Niektórzy preferują energię normali- i jako pochodząca od jednostek zdrowych "astralnie" może być uważana za bardzo wartościową- jeśli pochodzi od ludzi o wysokim poziomie rozwoju intelektualnego i emocjonalnego

Nie każda energia nadaje się do absorbowania. Niektóre jej typy mogą okazać się toksyczne, chodzi tu o energię związaną z negatywnymi emocjami, frustracją, lękiem etc. Nie jest to już energią życiowa w ścisłym tego słowa znaczeniu, a energia emocjonalna. Toksyczna może się również okazać energią ludzi złych i gwałtownych. Nie jest to regułą oczywiście.

Niektóre psi-wampiry bazują na tym typie energii(np. wampiry przemocyczy inne wampiry emocjonalne,które potrafią wygenerować z takich emocji czystą energię)

W zależności od typu osobowości,temperamentu, upodobań nawet seksualnych- wampir pobiera ulubione bodźce i przetwarza je na energię: jednostka o skłonnościach sadomasochistycznych skłoni się najprędzej ku wampiryzmowi seksualnemu lub violence-vampirismowi. Daje to jakiś pełny obraz danej osoby- energia , którą najchętniej się żywi stanowi pewnego rodzaju wizytówkę i sygnaturę.

Toksyczna energia przy próbie wysysania powoduje ból zamiast uczucia ciepła (czasem już przy próbie skanowania). Nadmierne jej nagromadzenie może się skończyć blokadą/zatruciem ciała astralnego, a tym samym uniemożliwić wampirowi pożywianie się. Wydaje się, że sama energia negatywna nie różni się za bardzo od pozytywnej. To co jest w niej 'trujące', to emocjonalna otoczka, która w jakiś sposób oddziaływuje na ciało astralne. Natomiast nie jest wykluczone , że ból, jaki może się pojawić przy próbie kontaktu, wynika z wpadnięcia na tarczę ssącą u dawcy.

Dawcy

Atak wampira energetycznego powoduje jedynie chwilowe osłabienie dawcy. Dlaczego nie używam określenia "ofiara"? Gdyż osobą, którą pożywia się wampir energetyczny nie odczuwa tego pożyczania energii jako coś nieprzyjemnego, często w ogóle tego nie zauważa. Pobieranie energii nie jest przesycone agresją, odbywa się bez użycia przemocy i dość delikatnie.

Psi-vampir skupia się na utrzymaniu linku, maksymalizacji wrażeń serwowanych 'ofierze' etc. Przecięcie aury normala nie powoduje jego powolnego upadku na zdrowiu, jak twierdzą niektórzy. Ludzkie, zdrowe ciało astralne ma zdolności regeneracyjne

Kto jest najlepszym dawcą? Idealnymi dawcami są ludzie o dobrze rozwiniętym ciele astralnym posiadający dużo energii. Ludzie emocjonalni, poeci, pisarze, malarze etc.Ludzie w dobrych nastrojach, 'kipiący energią'.

Ludzie zdenerwowani, gniewni, przestraszeni, też wydają się dobrymi dawcami, ale uwaga, taki typ energii, może się okazać toksyczny, a jego absorpcja, może się skończyć blokadą ciała astralnego!

Nie proponuję Ci żadnego "kodeksu". Sam decyduj, czy będziesz się karmił w sposób etyczny.

Pobieranie energii.

Pobieranie energii to proces kilku-etapowy.

1. Wycisz zmysły fizyczne, chodzi o ograniczenie dostępu bodźców fizycznych do mózgu. Skup się na ciele astralnym kierując uwagę jakby 'w głąb' ciała fizycznego. Poczuj ciało astralne wewnątrz ciała fizycznego.

2. Podłącz się do dawcy, ustanów link:siłą woli wydłuż ciało astralne, aż do momentu gdy dotknie ono ciała dawcy. Proces ten zwany jest również skanowaniem. Najlepiej skanuj przy użyciu wewnętrznych części dłoni, które są najczulsze jeżeli chodzi o wykrywanie energii. Po dotarciu do aury dawcy przytwierdź się do niej, najlepiej przeciśnij się przez nią, rób to ostrożnie żeby jej nie uszkodzić.

3.Siłą woli pociągnij energię dawcy do swego ciała.

4.Zamknij link. Niektórzy tego nie robią. Są 'na stałe' podłączani do kilku dawców i czerpią z nich gdy odczuwają głód energii.Może się to okazać niebezpieczne dla psi-wampira:linki są w astralu wyczuwalne. Pozostawienie długotrwałego linku prowadzi czasem do tego,że wampir może sam stać się obiektem ataku astralnego

Alternatywne źródła energii

1. Żywioły- można czerpać energię z żywiołu ognia, wody, powietrza i ziemi. Energia tych istot nie jest ciepła. Przypomina ukłucia i nie posiada odczucia ciepła czy zimna.

2. Słońce i Księżyc: można czerpać energię z tych ciał niebieskich. Szczególnie 'smaczna' jest energia księżycowa. Kojarzy się z delikatną srebrną poświatą i malutkimi, drobnymi kropelkami. Natomiast słońce jest niebezpieczne, choć jest bardzo bogatym źródłem. Promienie słoneczne źle działała na większość znanych mi wampirów. Część dostaje bólu głowy od samego przebywania na słońcu. Poza tym łatwo ulegają poparzeniom słonecznym, a ich oczy czułe są na nadmiar światła.

3. Rośliny i zwierzęta; Doskonałym źródłem energii są duże rośliny. Drzewa są jej wspaniałym rezerwuarem. Energia drzew działa uspokajająco, poza tym, drzewa mają jej tak dużo, że wysysanie nawet większych ilości nie jest raczej dla nich szkodliwe.

Wróć