Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
Czytelnia
Krasnolud
Ideologia satanistyczna
No właśnie. Czym właściwie jest ten cały satanizm? Czy jest to religia, filozofia, czy po prostu sposób życia?

Nie jest prostym zadaniem odpowiedzieć na takie pytania, ale można spróbować to zrobić.

Satanizm jest połączeniem znaczeń wszystkich podanych powyżej stwierdzeń, ale stworzenie jego definicji jest o tyle trudne, że właściwie jest ich tyle ilu wyznawców tej religii! Jest to swego rodzaju fenomen. Każda inna religia jest oparta na pewnych schematach myślowych, systemie dogmatów, przykazaniach i innych bzdurach które mogą ograniczać człowieka na sto i jeden sposobów, ale z całą pewnością nie doprowadzą go do wolności. Satanizm to właśnie prawdziwa wolność. Jedyną zasadę jaka obowiązuje w tym systemie religijnym można związać w jednym krótkim zdaniu: "Rób to na co masz ochotę i nie przejmuj się niczym!". Jedyne ograniczenie znowu można streścić: "Wolność każdego człowieka kończy się w miejscu, gdzie zaczyna się wolność drugiego". Połączenie sensu tych dwóch zasad stanowi pełną kwintesencję myśli większości środowisk satanistycznych.

Satanizm polega na samouwielbieniu siebie jako człowieka. Każdy człowiek jest bogiem, jeśli chce się za takiego uważać. Nie oznacza to, że satanista to bezwzględny egoista. Niewątpliwie jest nim, ale w sposób bardzo umiarkowany. Sataniści po prostu nie wykazują altruizmu wobec ludzi, którzy nie są im bliscy. Zupełnie inaczej przedstawia się ten problem jeśli dotyczy osób bliskich. Jeśli kogoś kochasz i sprawiając mu radość lub pomagając czujesz się szczęśliwy to, jak najbardziej, czyń to! Satanista doskonale wie, że miłość do całego świata i wszystkich ludzi to brednia. Nikt nie może kochać wszystkich, bo na świecie jest wielu ludzi którzy tylko czekają na nasz upadek. Jeśli człowiek przestanie się bronić to bardzo szybko znajdzie się na łasce własnych wrogów i straci wszystko. Nadrzędnym prawem każdego człowieka jest prawo do obrony. Jeśli ktoś wejdzie ci w drogę masz prawo zemścić się z całą bezwzględnością. Odpłać mu po stokroć, a nigdy więcej nie stanie ci na drodze! Nikt nie może ci tego zabronić, a każdy kto mówi inaczej jest kłamcą.

Satanizm niewątpliwie jest religią. Opiera się on na pewnych założeniach, które podałem w największym przybliżeniu powyżej. Jako religia jest jedną z najdziwniejszych form wiary. Satanizm odrzuca kodeks moralny, gdyż jest on wytworem sztucznie stworzonym przez człowieka. Jeśli popatrzymy na założenia kodeksu chrześcijańskiego i np. ludożerców to z łatwością dostrzeżemy różnice. Nic w tym dziwnego. Prawo naturalne, czyli dekalog nie jest w najmniejszym stopniu naturalne. Wręcz przeciwnie! Normy moralne na jakich opiera się życie człowieka zależą tylko i wyłącznie od jego wychowania i środowiska. Prawda jest taka, że nie istnieje coś takiego jak moralność, a to z prostego powodu. Dla satanisty nie ma dobra i zła! Jeśli ktoś uważa inaczej niech do mnie napisze i przyśle mi definicję dobra i zła. Z przyjemnością ją obalę! Wszystko na świecie zależy od punktu odniesienia. Tak samo wygląda sprawa z dobrem i złem. Ktoś może powiedzieć, że jest to moralność Kalego. I ma rację! Jeśli coś jest dla ciebie dobre, to jest dobre, jeśli się z czymś nie zgadzasz to jest to złe. To jest właśnie definicja prawdziwej moralności.

Satanizm odrzuca wszelkie ustalone formy Boga, Szatana, czy jak by tych sił nie nazwać. Wynika to z prostego założenia. Każdy człowiek to jednostka, każda jednostka to niewielki mikroświat. Bóg rządzi Światem, każdy więc jest bogiem samego siebie i swego mikroświata! Nie istnieje niebo, piekło czy życie po śmierci. Tu i teraz jest czas naszego zbawienia, tu i teraz czas naszej pokuty i trzeba tak żyć, aby z egzystencji czerpać jak najwięcej. Carpe diem! Człowiek ma oczywiście nieśmiertelną duszę! Jak to możliwe, pewnie spytacie?! Nie ma nieba, piekła, życia po śmierci! Ten świat to nasze piekło i niebo więc i tutaj trzeba szukać swej nieśmiertelności. Trzeba tak żyć, aby swym postępowaniem zadziwiać ludzi na każdym kroku. Czyniąc to pozostaniemy żywi w ich pamięci i to jest właśnie prawdziwa nieśmiertelność! Nic innego nam jej nie zapewni! Niech twoje życie stanie się inspiracją dla potomnych.

Satanizm jest oczywiści również filozofią. Opiera się ona na zasadach czysto humanistycznych. Świat składa się z ludzi, którzy nim rządzą i to właśnie oni ustanowili wszystkie prawa nim rządzące. To ludzie stworzyli sobie bogów, a nie bogowie ludzi! To samo miało miejsce przy okazji wszystkich innych norm i dogmatów. Człowiek jest stwórcą świata w którym przyjdzie mu żyć. Właśnie dlatego każdy satanista musi dążyć do samodoskonalenia. Każdy kto tak nie robi nie zasługuje na miano boga, którym jest, bo nie spełnia należnej bogom powinności kierowania światem. Satanista powinien śmiało patrzyć w przyszłość, ale nie może mu również zabraknąć nutki sceptycyzmu. Jest on potrzebny do przewidywania przeszkód na drodze każdego z nas. Sceptycyzm bardzo pomaga w ich pokonywaniu. Czasami (w najtrudniejszych momentach) trzeba nawet być skrajnym pesymistą. Taka postawa prowadzi do optymizmu w prosty sposób. Jeśli nie może być gorzej to musi być lepiej! Kiedy przetrwasz najcięższe próby i sprawdziany to możesz być z siebie dumnym. Bądź dumnym ze swej wielkości i pamiętaj, że zawdzięczasz ją tylko swemu uporowi, a nie bogom czy komukolwiek innemu. Jeśli pomogli ci jacyś ludzie to oczywiści powinieneś im to zapamiętać i odwdzięczyć się. Jest to jak najbardziej naturalne! Tak zdobywa się przyjaciół.

Kiedy już uwierzysz w siebie i zaczniesz postępować według tego schematu szybko zobaczysz, że nabierasz psychicznej siły. Stajesz się powoli człowiekiem w pełnym tego słowa znaczeniu. Kiedy już tak się stanie pewnie przyznasz mi rację w jeszcze jednej rzeczy. Każda religia opierająca swe istnienie na jakiejś formie (lub formach) boga jest systemem stworzonym przez ludzi psychicznie słabych. Każdy rozumny człowiek musi z czasem zauważyć, że choćby chrześcijański obraz boga jest bardzo wyniszczający dla psychiki. Bóg tak naprawdę jest jedynie personifikacją wszystkich ludzkich lęków, które narodziły się już tysiące lat temu. Wszystkie wielkie religie zostały stworzone przez ludzi słabych i lękliwych, którzy przez tworzenie kodeksów moralnych próbowali się obronić przed innymi ludźmi. Mieli nadzieję, że jeśli nawet oni przegrają, to bogowie ich pomszczą. Satanista odrzuca taką słabość i bierze sprawy w swoje własne ręce. Nie podpiera się bogiem, bo jego wewnętrzna siła mu wystarczy. Ludzie słabi i bojaźliwi zawsze mieli i będą mieli przewagę nad mocarnymi i odważnymi. Właśnie dlatego satanizm jest tak mało popularny! Satanista nie gardzi jednak słabymi aż tak bardzo, aby ich nie tolerować. Ludzie są różni i to w co wierzą jest ich sprawą. Właśnie dlatego wszystkich słabych trzeba szanować, dopóki nie wejdą nam w drogę. Wtedy zadziała proste prawo pierwotnie i najsilniejszy instynkt samozachowawczy. Wrogowie (słabeusze moralni i duchowi) zostaną bez litości zgnieceni!

Nie oznacza to, że satanista będzie łamał prawo. Nie uczyni to z jednego prostego powodu. Lekceważenie prawa może prowadzić do ciężkiego ograniczenia wolności, co stoi w zasadniczej sprzeczności z miłością do wolność jaka charakteryzuje satanistę. Z tego właśnie powodu sataniści nigdy nie są, nie byli i prawdopodobnie nigdy nie będą przestępcami. Sataniści nie składają ofiar w cielesnej postaci. Nigdy nie wolno nikogo skrzywdzić materialnie, zawsze jednak można uciec się do stosowania klątwy. Oczywiście od tej reguły jest wyjątek, polegający na obronie własnego mienia, życia lub naszych najbliższych. Jeśli ktoś naruszy rażąco twoje podstawowe prawa w tych dziedzinach to masz prawo, a nawet obowiązek bronić się z zastosowaniem wszelkich form obrony. Jeśli czujesz, że zagrożone jest twoje życie możesz nawet zabijać w samoobronie. Każdego wroga można zniszczyć, ale trzeba tego dokonać w sposób wprostproporcjonalny do jego zamiarów. Szczególnej ochronie satanistów podlegają dzieci i zwierzęta. Satanista wierzy, że człowiek to jeszcze jedno zwierzę, czasem lepsze, znacznie częściej jednak gorsze od tych, które chodzą na czworakach. Nie można skrzywdzić brata, który na dodatek jest świetnym nauczycielem. Zwierzę podąża za instynktem, tak samo jak dziecko poznające świat. Tego właśnie trzeba się od tych stworzeń uczyć.

Jak widać z wszystkich wypowiedzianych powyżej stwierdzeń wyłania się obraz całkiem racjonalistycznej postawy życiowej, charakterystycznej dla większości ludzi którzy osiągnęli sukces w życiu. Tylko pewne osoby załapały się przypadkowo na wysokie stołki i posady. Inne to sataniści, chociaż większość z nich (łącznie np. z biskupami) nigdy tak o sobie nie powie. Dziwna jest ta dwulicowość, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Jak śpiewał Kat: "Poddajcie się! Świat był zawsze nasz, i jest!". Sataniści po prostu próbują w życiu upodobnić się do obrazu Szatana, jaki wyłania się z wielu podań i opowieści na jego temat. Zawsze przedstawiano go jako postać obdarzoną inteligencją, sprytem, dumą, poczuciem humoru, szlachetnością, butą, przebiegłością i nade wszystko głębokie poczuciem własnej wartości. Czy to jest ktoś, kim mamy gardzić? Wręcz przeciwnie, te cechy budzą podziw, zwłaszcza gdy skonfrontowane z zazdrosną, mściwą i okrutną naturą Boga. Właśnie dlatego ja wolę być kojarzony z Szatanem!

Wróć