Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
Czytelnia
Krasnolud
Pseudosatanizm
Jeśli wiemy już w sposób bardzo pełny czym charakteryzuje się satanizm trzeba jeszcze zwrócić uwagę na pseudosatanizm, czy jak wolą inni satanizm kościelny. Druga nazwa jest szczególnie adekwatna do faktycznego stanu rzeczy. O ile prawdziwy satanizm polega na poszukiwaniu wewnętrznej równowagi poprzez dawanie upustu swoim podstawowym potrzebom, które Kościół nazywa po prostu siedmioma grzechami głównymi, o tyle pseudosatanizm jest czymś zupełnie innym. Pseudosataniści nigdy nie działają sami. Wszystkie działania podejmowane są przez nich w grupkach, które organizują się samoczynnie na prowincji. Wielkie miasta nie dają zwykle schronienia dla pseudosatanizmu, gdyż żyje w nich na tyle wielu ludzi, że prędzej, czy później pseudosataniści nawiążą kontakt z prawdziwymi satanistami, a po lekturze Biblii Satanistycznej najprawdopodobniej zmienią swe poglądy. Jeśli tak się nie stanie to są to przypadki odosobnione. Właśnie dlatego do demolowania cmentarzy, przewracania grobów i dewastacji dochodzi znacznie częściej w małych miejscowościach, gdzie nie ma co robić. Niestety takie właśnie bezsensowne akty chuligaństwa szkodzą dobremu imieniu prawdziwych satanistów i przyczyniają się do potęgowania nagonki medialnej skierowanej przeciwko satanistom. Grupy pseudosatanistów najczęściej opierają swe założenia na tym, co ich członkowie przeczytali w prasie lub usłyszeli. Często większość wiadomości o "prawdziwym satanizmie" wynoszą oni z kościołów, gdzie kapłani starali się nastraszyć ich odpowiednio, opowiadając stek bzdur o satanizmie. Oczywiście biorąc pod uwagę przewrotną naturę człowieka nastolatki przeżywające kryzys wieku dorastania często sięgają po zakazane owoce. Zaczyna się od grupki ubranych na czarno, obwieszonych pentagramami zwolenników metalu. Do nich dołączają się następni, na zasadzie mody i już mamy regionalną sektę. Na jej czoło wkrótce wychodzi jakiś człowiek o trochę silniejszym charakterze, który umie manipulować ludźmi i staje się najgorsza rzecz, jaka jest możliwa. Satanizm, który miał stać się wyzwoleniem staje się zniewoleniem. Pozycja przywódcy zaczyna szybko wzrastać i jego poddani (bo inaczej nazwać ich już nie można) coraz bardziej zaczynają się od niego uzależniać. Oczywiści pseudosataniści nie zdają sobie sprawy, że tkwią w błędzie. Oni tego wszystkiego nauczyli się z Kościoła!

Księża nie zdają sobie nawet sprawy ilu ludziom zaszkodzili mówiąc bzdury o satanizmie! Nie chodzi tu o prawdziwych satanistów, gdyż oni dobrze wiedzą jak sprawy stoją w rzeczywistości, ale setkom młodych ludzi księża tak zamotali w głowie, że wprowadzają oni w czyn całkowicie wymyślone historyjki, które miały ich z założenia odstraszać! Pętla się zamyka, bo jak mówią kościelne statystyki sekt satanistycznych jest coraz więcej, trzeba więc więcej straszyć, bardziej opowiadać i tak w kółko, aż do wymarcia ludzkości! Jak wygląda obraz "satanizmu" lansowany przez kler każdy wie, a kto nie wie niech sobie poczyta dokładniej tę stronę.

Pseudosataniści robią sporo niepotrzebnych rzeczy o których zaraz opowiem szczegółowo. Jeśli ty, czytelniku uważasz się za satanistę to przeczytaj sobie ten dział dokładnie i dowiedz się, czy faktycznie nim jesteś.

Pseudosataniści często dopuszczają się demolowania cmentarzy, dewastacji, a nawet podpaleń kościołów. Nie wiem od czego tu zacząć, bo nie bardzo jest o czym pisać. Takie działania po prostu nie mają sensu! Zanim coś zrobisz zastanów się zawsze czy twoje czyny nie zrobią ci więcej szkody niż pożytku. Sataniści nie niszczą symboli religijnych innych religii, gdyż takie podejście tylko szkodzi im w oczach społeczeństwa. Nie robią tego jeszcze z jednego powodu. Sataniści szanują wszystkie inne wyznania, gdyż satanizm opiera się na wolności wszystkich ludzi. Jeśli ktoś wybrał w życiu drogę wstrzemięźliwości to można przekonywać go do jej zmiany, ale nie można mu tego narzucać. Jest to sprzeczne z założeniami satanizmu. Można starać się otworzyć człowiekowi oczy, ale wybór zawsze należy do niego.

Jeśli jesteś fanem metalu i z tego wzięła się twoja fascynacja satanizmem, to jest dość prawdopodobne, że początkowo starałeś się okazywać to zewnętrznie w bardzo wyraźny sposób. Czarne ubranie, pentagramy, długie włosy. No cóż, jeśli ci z tym dobrze to nie ma sprawy. Pamiętaj tylko zawsze, że nie to jest podstawą satanizmu. Nie jest ważne ile pentagramów nosisz na szyi i czy lubisz czarne ubranie, czy preferujesz różowe w zielone kropeczki. Wygląd zewnętrzny może być dodatkiem ale nigdy podstawą. Fundament satanizmu zawsze stanowi filozofia, dopiero na niej opiera się magia i rytuały, cała reszta nie ma większego znaczenia. Jest jeszcze jeden powód, aby z satanizmem nie obnosić się. Trzeba pamiętać, że w tym kraju wolności wszelkie mniejszości są prześladowane, a satanistów prześladuje się szczególnie. Pamiętaj, że nikt nie jest w stanie ci zaszkodzić jeśli nie dasz mu znaków. Jeśli masz silną pozycję możesz się do satanizmu przyznawać, jeśli nie to zaczekaj. Satanizm opiera się w dużej mierze na analizie zysków i strat. Zastanów się ile możesz stracić, a dopiero później podejmij decyzję. Inaczej możesz gorzko żałować swych posunięć!

Pseudosataniści nagminnie uważają, że składanie ofiar ze zwierząt jest niezbędne, aby stać się prawdziwym magiem. Nic bardziej błędnego! Jest dokładnie na odwrót. Satanizm to religia wolności. Uczy ona, aby w życiu kierować się swymi potrzebami. Potrzeby wyrażane są przez instynkt, a kto najlepiej poddaje się instynktowi? Oczywiście zwierzęta! Zwierzęta to bracia człowieka i wielu rzeczy można się nauczyć od tych naturalnych magów świata. Obserwuj zwierzęta uważnie, a dostrzeżesz w ich zachowaniu rytuały, zachowania i sposoby przeżycia, które mogą ci bardzo pomóc! Prawda jest taka, że jeśli mag faktycznie jest godzien, aby zwać go magiem będzie umiał wykorzystać energię, jaka jest w nim zgromadzona. Człowiek nie zdaje sobie sprawy nawet do czego jest zdolny jego umysł! Energię najlepiej wyzwalają uczucie. Przede wszystkim seksualny orgazm, ale również ślepy gniew, śmiertelny strach itd. Dokładniej omawia te zagadnienia Księga Beliala w Biblii Satanistycznej.

Podobnie sytuacja ma się, jeśli chodzi o składanie ofiar z człowieka. Szczególny zakaz dotyczy w tym wypadku dzieci i to z tego samego powodu co zakaz poświęcania zwierząt. Dzieci to również naturalni magowie. Ich umysły są proste i czyste, tak jak "tabula rasa". Na tej tablicy dopiero wychowanie odciśnie swoje piętno i dlatego wielu ludzi dorosłych nie jest w stanie zrozumieć niektórych rzeczy, jasnych dla dzieci. Dzieci nie wiedząc o tym eksperymentują z różnymi rodzajami magii, a magia to w istotnej części umiejętność zespolenia się z naturą. Dzieci nie uczą się magii, one ją posiadają od urodzenia i właśnie to jest połączenie ich osoby z naturą. Ich zmysły są silniejsze, ostrzejsze. Mają dziwną intuicję i potrafią wyciągać zaskakujące wnioski. Tego wszystkiego nauczyłem się od dzieci...

Inaczej nieco ma się sprawa, jeśli chodzi o składanie ofiar z ludzi dorosłych. Przed robieniem czegoś takiego powstrzymuje satanistów nie tyle jakiś kodeks moralny czy przykazania, ale perspektywa kary. Jak już wcześniej wspomniałem zanim coś zrobisz najpierw pomyśl co ci to da i jak może ci zaszkodzić. Ofiara z człowieka w sensie magicznym nie daje nic, ale w sensie społecznym czasem jest wskazana. Dotyczy to sytuacji, kiedy ofiara ma na celu unicestwienie absolutnie wrednej pod każdym względem persony, która swoim zwyrodniałym zachowaniem sama skazała się na śmierć. Jest naszym obowiązkiem spełnić jej zachciankę! Właśnie dlatego większość satanistów uznaje karę śmierci za bardzo dobrą. W innym wypadku można próbować unicestwienia wyłącznie w sposób magiczny, przez rzucenie klątwy. Klątwa jest elementem, który wyróżnia satanizm od wielu innych odmian magicznych. Jest to magiczne działanie skierowane przeciwko konkretnej osobie, lub osobom, którego celem jest zniszczenie. Jeśli mag jest potężniejszy od ofiary to zwykle urok powinien zadziałać. Zanim rzucisz klątwę na kogokolwiek pamiętaj pomyśleć, czy rzeczywiście chcesz jego śmierci, bo to również może w skrajnych przypadkach wyniknąć z twoich działań. Pamiętaj, że człowiek zawsze ma prawo do obrony, ale siła obrony musi być proporcjonalna do siły ataku. Jeśli ktoś zwędził ci portfel z paroma złotymi, to będziesz wściekły, ale znacznie mniej niż jeśli ktoś zasztyletował ci matkę! W samoobronie można zabijać, jeśli atak wymierzony jest bezpośrednio w twoje życie lub w życie innych, których chcesz bronić. O tym, jak postępować z urokiem poczytaj sobie w Biblii Satanistycznej.

Postarałem się omówić w tym rozdziale wszystkie ważniejsze błędy techniczne, jakie popełniane są przez pseudosatanistów. Nie poruszałem tutaj specjalnie kwestii błędów ideologicznych bo o tym akurat można by napisać książkę. Dobrze radzę, przeczytaj Biblię Satanistyczną jeśli jeszcze tego nie uczyniłeś! Tam znajdziesz całą wykładnię satanistycznej myśli. Jeśli czyniłeś któreś z wymienionych powyżej rzeczy to przeczytaj sobie ją obowiązkowo! Ku mojemu zaskoczeniu, kiedy ja pierwszy raz sięgnąłem po tą publikację zdziwiłem się bardzo, bo w samych kwestiach ideologicznych nie nauczyłem się właściwie nic. Do niemal wszystkich wniosków postawionych w Biblii Satanistycznej doszedłem drogą własnych przemyśleń. Żeby było śmieszniej byłem wtedy w siódmej klasie podstawówki! Co więcej, kiedy mówię innym ludziom o filozofii satanistycznej, nie nazywając jej w ten sposób większość ludzi zgadza się ze mną! Staraj się robić to samo, dopiero kiedy ktoś przyzna ci rację w twojej filozofii powiedz mu jej nazwę, nigdy odwrotnie! Społeczeństwo jest zbyt uprzedzone i ksenofobiczne. Ludzie zawsze bali się nieznanego, mimo, że "nie taki Diabeł straszny", a ja staram się cały czas to zmienić.

Wróć