Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
Symbolika
(4) Cztery Żywioły, Narzędzia Magii
symbol
Jak wierzono z tych 4 elementów powstał świat :


Ziemia - Belial , Speed - Pentakle

Magiczno alchemiczny symbol dla ziemi (trójkąt w dół z kreska w środku). Jeden z 4 alchemicznych elementów, reprezentujący wszystko co zimne i suche - ziemia reprezentowała fizyczne doznanie. W ezoterycznej tradycji, ziemia reprezentuje manifestację materii. Odnosi się do wszystkiego co tworzy podstawę i podłoże.

Woda - Lewiatan, Alkohol - Puchary

Magiczno alchemiczny symbol dla wody (trójkąt dół). Jeden z 4 alchemicznych elementów, reprezentujący wszystko co zimne i wilgotne - woda reprezentowała intuicje. Symbol jest odwróconym trójkątem, który przedstawia wodospadowy spływ w dół. Jeżeli połączymy ten symbol z trójkątem ognia otrzymamy pieczęć Salomona, czy Heksagram. W Rytualnej magii i tradycjach Wicca, elementarnymi duchami wody były Nimfy wodne. W Alchemicznej tradycji, elementarne duchy wody miały cechy kobiece.

Powietrze - Lucyfer, Trawa - Miecze

Definicja: Alchemiczny symbolu dla powietrza (trójkąt góra z kreską). Jeden z czterech alchemicznych elementów. Powietrze ma własności chłodu i suchości. Towarzyszy oddechowi, życiu i komunikacji. Element powietrza miał również symbolizować oświecenie, gdyż by pewne rzeczy pojąć, potrzeba czasem silnej wichury. Elementarnie symbol wywodzi się z heksagramu.

Ogień - Szatan, LSD - Buławy

Definicja: Alchemiczny symbol dla ognia (trójkąt góra). Jeden z czterech alchemicznych elementów, Ogień ma własności gorące i suche, symbolizuje emocje, czasem autorytet.Powiązanie żywiołów ze znakami zodiaku :


Znaki Ognia i Powietrza reprezentują aktywną, apollińską energię męską.

Znaki Wody i Ziemi reprezentują dionizyjską, bierną energię płci pięknej.


Ogień: Baran, Lew, Strzelec

Ziemia: Byk, Panna, Koziorożec

Powietrze: Bliźnięta, Waga, Wodnik

Woda: Rak, Skorpion, Ryby