Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
Symbolika
Bóstwa Chińskie
symbol


Bogowie Chińscy :AO Czterech Smoczych Królów Ao Chi'in, Ao Kuang, Ao Jun i Ao Shun, bogowie deszczu i oceanu. Poddani Nefrytowego Cesarza.

CH'ENG-HUANG Bóg fosy i murów. Każda wieś i każde miasto miało swojego własnego Ch'eng-Huang, najczęściej lokalnego dygnitarza lub inną ważną osobistość, która zmarła i została wyniesiona na ołtarze. Ch'eng-Huang nie tylko chroni wspólnotę od napaści, ale pilnuje również tego, by Król Zmarłych nie zabrał żadnej duszy nie mając do tego prawa. Ch'eng-Huang wskazuje także złoczyńców w obrębie samej wspólnoty, najczęściej poprzez sny. Jego asystenci to Pan Ba Lao-ye i Pan Hei Lao-ye -- "Pan Nocnystróż" i "Pan Dziennystróż."

CHU JUNG Bóg ognia. Chu Jung karze tych, którzy łamią prawo niebios.

KUAN TI Bóg wojny. Wielki sędzia, który chroni ludzi przed niesprawiedliwością i złymi duchami. Bóg o czerwonej twarzy, odziany zawsze w zieleń. Wyrocznia. Kuan Ti był postacią historyczną, generałem za dynastii Han, słynnym ze swoich umiejętności jako wojownik i ze swej sprawiedliwości jako sędzia. Poświęcono mu ponad 1600 świątyń.

KWAN YIN także KWANNON Bogini miłosierdzia i współczucia. Pani odziana w biel, siedząca na lotosie i trzymająca niemowlę. Zamordowana przez swego ojca, gdy dotarła do piekła, recytowała święte księgi, a władca świata zmarłych nie mógł przez to zadawać duszom cierpień, więc odesłał ją na ziemię, gdzie osiągnęła oświecenie i została przez Buddę nagrodzona nieśmiertelnością. Była znaną boginią i jej świątynia na Cudownej Górze była zawsze pełna pielgrzymów, potrząsających grzechotkami i puszczających petardy, by przyciągnąć jej uwagę.

LEI KUNG Bóg piorunów. Lei Kung ma głowę ptaka, skrzydła, pazury i niebieską skórę, a jego rydwan ciągnie sześciu chłopców. Lei Kung robi pioruny swoim młotem, a jego żona błyskawice swoim lustrem. Lei Kung przegania złe duchy i karze zbrodniarzy, których czyny pozostały niewykryte.

PA HSIEN Ośmiu Nieśmiertelnych z tradycji taoistycznej. Zwyczajni śmiertelnicy, którzy poprzez dobre życie i dobre uczynki dostali od Królowej Matki Wang brzoskwinie wiecznego życia, by mogli je zjeść. Są to: * LI TIEH-KUAI Li z Żelazną Kulą. Uzdrowiciel Li siedzi na rynku jako żebrak i sprzedaje cudowne leki, z których niektóre mogą wskrzesić zmarłych.

* CHUNG-LI CH'UAN Uśmiechnięty stary człowiek, zawsze promieniejący radością, nagrodzony nieśmiertelnością za swoje ascetyczne życie w górach.

* LAN TS'AI-HO Młody flecista i wędrowny minstrel, niosący kosz pełen owoców. Jego głębokie i uduchowione pieśni spowodowały, że bocian porwał go do nieba.

* LU TUNG-PIN Bohater literatury starochińskiej. Odmawiając przyjęcia bogactw i zaszczytów tego świata, karał złych i nagradzał dobrych, i zabijał smoki zaczarowanym mieczem.

* CHANG-KUO LAO Wiekowy pustelnik obdarzony cudownymi mocami. Miał osła, na którym mógł podróżować z niesamowitą prędkością. Uosobienie siły życiowej.

* HAN HSIANG-TZU Uczeń, który wolał uczyć się magii, niż zostać urzędnikiem. Gdy jego wuj krytykował go za naukę magii, Han Hsiang-Tzu zmaterializował dwa kwiaty pisząc wiersze na liściach.

* TS'AO KUO-CHIU Ts'ao Kuo-Chiu starał się nawrócić swojego brata, zepsutego cesarza, przypominając mu, że nie ma ucieczki przed prawem niebios.

* HO HSIEN-KU "Nieśmiertelna Dziewica Ho." Dziewczyna z Kantonu, która wierzyła, że stanie się nieśmiertelna jedząc proszek z masy perłowej. ukazuje się tylko ludziom o wielkiej cnocie.

P'AN-CHIN-LIEN Bogini prostytutek. Jako śmiertelniczka, była zbyt wesołą wdów, obdarzającą swoimi łaskami wielu mężczyzn, i jej teść zabił ją za to. Jej śmierć uczciły kobiety czyniące to, co ona, zawodowo i w końcu stała się boginią dziwek.

SHI-TIEN YEN-WANG Władcy Zmarłych, dziesięciu rządzących podziemiem. ubierają się identycznie, w królewskie szaty, i tylko najmędrsi mogą ich odróżnić. Każdy z nich przewodzi nad jednym sądem. W pierwszym dusza jest sądzona wedle swoich grzechów i kierowana do jednego z ośmiu sądów karnych. Kara odpowiada winie. Chciwcy muszą pić roztopione złoto, kłamcom ucina się języki. Do drugiego sądu idą niekompetentni lekarze i nieuczciwi kupcy; do trzeciego kłamcy, plotkarze i zepsuci urzędnicy; do piątego mordercy, ateiści i gorszyciele; do szóstego bluźniercy i winni zbezczeszczenia; do ósmego, podpalacze i ofiary wypadków. W dziesiątym jest Koło Transmigracji, gdzie po odbyciu kary dusze znów się inkarnują w ciało i wracają na ziemię, wypiwszy przedtem napar zapomnienia, dzięki któremu zapominają swoje przeszłe życie.

TI-TSANG WANG Bóg miłosierdzia. Wędrując po jaskiniach piekła, dusza może spotkać uśmiechniętego mnicha, którego drogę oświetla świecąca perła. To Ti-Tsang Wang, który uczyni wszystko, żeby pomóc duszy uciec z piekła, a nawet wyzwolić ją z kręgu narodzin i śmierci. Dawno temu Ti-Tsang Wang odrzucił Nirvanę, by móc wędrować po piekle i ratować dusze. Kiedyś kapłan Brahmy, nawrócił się na buddyzm i sam stał się Buddą ze specjalną władzą nad zmarłymi.

T'SHAI-SHEN Bóg bogactwa, rządzący wielką biurokracją złożoną z wielu pomniejszych bóstw. Majestatyczna postać odziana w najlepsze jedwabie. T'shai-Shen jest bardzo popularnym bogiem, czczą go nawet ateiści.

TSAO WANG Bóg paleniska. Każdy dom ma swojego własnego Tsao Wang. Każdego roku bóg paleniska donosi o sprawach rodziny Nefrytowemu Cesarzowi i na podstawie tego raportu nadchodzący rok będzie dla rodziny dobry lub pechowy. Jego żona zapamiętuje każde słowo wypowiedziane przez każdego członka rodziny. Przed papierowym wyobrażeniem boga i jego żony codziennie palono kadzidło. Gdy nadchodził czas na złożenie raportu Nefrytowemu Cesarzowi, w usta wizerunku wkładano słodycze, spalano papier i puszczano petardy, by mógł szybciej dotrzeć na miejsce.

TU-TI Lokalne bóstwa. Pomniejsi bogowie miast, wiosek, a nawet ulic i domostw. Mimo, że mniej ważni od głównych bogów, cieszyli się dużą popularnością. Zazwyczaj przedstawiani jako dostojni starcy, pilnowali, aby to, co znajduje się pod ich opieką, miało się dobrze.

YENG-WANG-YEH "Pan Yama Król." Największy z Władców Zmarłych. Yeng-Wang-Yeh osądza wszystkie dusze nowo przybyłych do świata zmarłych i decyduje, czy wysłać je do któregoś ze specjalnych sądów dla ukarania ich, czy też przekazać ich z powrotem Kołu Transmigracji.

YU-HUANG-SHANG-TI "Ojciec Niebiosa."Sierpniowy Najwyższy Cesarz z Nefrytu, którego dwór jest na najwyższym poziomie niebios, z własną armią, biurokracją, rodziną królewską i dworzanami. Jego rządy są pełne porządku, ten władca nie miewa kaprysów. Pory roku następują po sobie w niezmiennym rytmie, yin jest zrównoważone z yang, dobro jest nagradzane, a zło karane. W miarę upływu czasu Nefrytowy Cesarz stawał się coraz bardziej odległy od ludzi i powszechne stało się zwracanie się do niego poprzez jego i odźwiernego, Transcendentnego Dostojnika. Nefrytowy Cesarz widzi i słyszy wszystko, nawet najcichszy szept jest dla niego głośny niczym piorun.


http://www.insomnia.pl/temat154889