Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
Symbolika
Runy (17 - 24)
symbol
Dupa 17.TAIWAZ

Nazwa:

germańska: tiwaz

staronordycka: taiwaz

staroangielska: eop

polska: teiwaz

znaczenie nazwy: strzałą

analogie: sprawiedliwość,' godność, dążenie do celu

symbol: oszczep, grot lub strzała

głoska: T

polaryzacja: aktywna

znaczenie duchowe: dążenie do celu

ZNACZENIE WYROCZNI

Ogólnie i jednostkowe: Musisz mieć jasny i chłodny umysł, by opanować sytuację, w której się znalazłeś. Musisz poruszyć, niebo i ziemię i skorzystać z wszelkich dostępnych ci obecnie środków, by osiągnąć cel; nie uchylaj się od wykorzystania drzemiących w tobie możliwości. Znajdź w sobie cel i' krocz ku niemu pełen sił. Jeśli nie masz celu albo go nie znasz – znajdziesz go

Dokładne, w kole runicznym:

Teiwaz jest runą niepokon ***** ***** W wodzie: osiągniesz cel.

W ziemi: chcąc coś osiągnąć, powinieneś ujawnić swoja uczucia

W ogniu: rozsądnie postąpisz, jeśli wyrzucisz za burtę stare wyobrażenia i imaginacje i zaczniesz kierować się wypróbowanym postępowaniem.

w powietrzu: najwyższy czas przedsięwziąć odpowiednie kroki

Teiwaz symbolizuje germańskiego boga Tyra, boga walki i sprawiedliwości. Chodzi tu tylko o ludzi, ponieważ jest to jedynie ludzki zakres działania. Runa teiwaz przypomina strzałę lub oszczep. Strzała szuka celu, dla. tego też symbolizuje dążenie do celu, energię, postęp. By na swojej drodze zaskarbić sobie wsparcie boskie, należy działać sprawiedliwie wobec siebie i wobec innych. Tyr jest sędzią, składa się na niego przysięgi, przyrzeczenia i obietnice. We wszystkim, .co czynisz, zachowaj godność.

Z energii teiwaz możemy korzystać podobnie jak z runy Jehu, by ideę wprowadzić, zamienić ją w czyn i przyspieszyć ten proces. Inspiracje, które nam dały runy z aettu HEL, możemy teraz dzięki

teiwaz urzeczywistnić na poziomie ludzkim. Teiwaz dzięki swej energii symbolizuje również siłę męską i współcześnie nadaje się idealnie do odnalezienia własnej indywidualności.

CWICZENIE: ODNALEZIENIE CELU

Zastanów się głęboko nad celem, który sobie postawiłeś, i nad możliwością osiągnięcia go; jakie należy przedsięwziąć środki, by dojść tam, gdzie chcesz. Rozpracuj odpowiednią strategię. Ćwicz umiejętność do. chodzenia do celu na wszystkich poziomach, które ci wpadną do głowy. Włącz całe swoje "ja" - niech szuka celu, a ty rozważaj zagrożenia i przeszkody na wybranej drodze - sztuka mentalnego i duchowego dążenia do celu znacznie ułatwi ci realizowanie wszystkich zamierzeń i potrzeb. Rozpraw się solidnie i dokładnie ze swoimi zamierzeniami, planuj starannie, wymierz precyzyjnie, naciągnij łuk i strzelaj mentalnie do celu: teraz strzała znajduje się na drodze do celu i tym samym daje nam do zrozumienie, że należy pozbyć się starych przekonań, ponieważ zagnieżdżone nie dopuszczają do osiągnięcia celu.

Dupa 18.BERKANAN

Nazwa:

germańska: berkana

staronordycka: berkana

staroangielska: beorc

polska: berkanan

znaczenie nazwy: brzoza

analogie: biust, macierzyństwo, ochrona, bezpieczeństwo

symbol: biust bogini

głoska: B

polaryzacja: pasywna

znaczenie duchowe: bezpieczeństwo

ZNACZENIE WYROCZNI

Ogólne i jednostkowe:

Chodzi o bezpieczeństwo i absolutne zaufanie. Możesz się już przestać martwić, ufaj, że opanujesz problemy, które staną na twej drodze zajmij się głębiej tematami rozluźniania się i bezpieczeństwa. Zaufaj własnej mocy i mocy przyjaciół oraz rodziny. Masz zapewnioną ochronę

Dokładne, w kole runicznym:

Berkanan jest runą brzozy, symbolem narodzin i opieki. Runa zwiastuje ogólnie nowe wydarzenia, które należy starannie obserwować i przy tym myśleć.

W wodzie: ważny jest długoterminowy rozwój.

W ziemi: nie ma potrzeby martwić się.

W ogniu: ważne, byś poświęcił uwagę wszystkim szczegółom.

W powietrzu: narodziny dziecka, ślub lub dobre wiadomości.

Brzoza jest symbolem bogini. To brzoza w czasie pełni odbija światło księżyca i - co ciekawsze - nie tworzy cienia. Brzoza należy do najłagodniejszych drzew, które znam; podobnie zresztą jak lipa.

Berkanan uosabia Wielką Boginię we wszystkich jej aspektach: jest tą, która rodzi, ochrania; jest kochanką i tą, która ponownie zabiera życie (do siebie). Tradycyjnie łączy się boginię z czterema fazami księżyca:

- pierwsza kwadra: panna (dziewica)

- pełnia: kobieta dojrzała

- ostatnia kwadra: kobieta stara

- nów: zmarła, bądź Lilith – kobieta w pełni

Jej aspekt chroniący może być wyrażany w talizmanach noszonych przez dzieci często narażonych na wypadki: na jednej stronie trzy runy berkanan, a na drugiej stronie nazwisko osoby, której talizman ma służyć z takich talizmanów ochronnych korzystano już w pradawnych czasach.

Może być również błogosławieństwem dla matki chcącej zabezpieczyć drogę życia swego dziecka.

Aspekt rodzenia może znaleźć zastosowanie jako źródło mocy dla rodzącej, a także wyrażać się we wszystkich dziedzinach życia. Symbol zabierania życia przez berkanan jest między innymi wyrażany przez "małpią" miłość matki, która nie pozwala odejść swemu dziecku. Berkanan łączy się z kobietą, która wraz z teiwaz tworzy parę.

Runa ta pomaga poprzez magiczne rytuały zyskać matczyną miłość i ciepło. Pomaga również cierpiącym na choroby kobiece i na wszystkie problemy związane z ukrywaną kobiecością. Zjawisko to spotkać można nie tylko u kobiet, ale również u mężczyzn, człowiek zawiera bowiem w sobie zarówno męski pierwiastek, jak i żeński. Chodzi tylko o to, by się równoważyły. Berkanan zawiera wiedzę ziemi - matki nas wszystkich. Jest bardzo łagodną, posiada wiele cech Wenus i stoi w ścisłym związek z Boginią Hel, opiekunką matek i dzieci.

Dupa 19.EHWAZ

Nazwa:

germańska: ehwaz

staronordycka: ehwaz

staroangielska: eoh

polska: ehwaz

znaczenie nazwy: koń

analogie: siła, prędkość, ruchliwość, wspólnota

symbol: koń

głoska: E

polaryzacja: aktywna

znaczenie duchowe: przyrost siły poprzez współpracę

ZNACZĘNIE WYROCZNI

Ogólne i jednostkowe:

Podaj rękę do współpracy człowiekowi, któremu ufasz: opłaci się. Pozwól, by kierował tobą człowiek, który dysponuje większą wiedzą w dziedzinie, w której potrzebujesz pomocy.

Dokładne, w kole runicznym:

Runa ehwaz symbolizuje konia, zwierzę, które umożliwiało człowiekowi szybsze przemieszczanie się. Ehwaz przepowiada zmianę lub przemianę.

W wodzie: twoja wyzywająca postawa spowoduje zmiany !

W ziemi: nieznana osoba pojawi się w twym życiu i wpłynie na nie

W ogniu: jeśli popełnisz błąd, skutki mogą okazać się opłakane.

W powietrzu: wkrótce rozwiążesz swoje problemy.

Koń jest "sobowtórem" człowieka - tak mówi się w krajach północnych. Może słusznie? Co by się stało z człowiekiem bez pomocy i wierności konia? Przodkowie nie zdobyliby innych krajów i szczepów, a kultura nie rozwinęłaby się tak wybitnie i wielostronnie.

Kto choć raz dosiadł konia, wie, ile tkwi w nim siły, ale wie również, że koń będzie także chciał przeforsować swoją wolę. To mu się udaje, kiedy jeździec odwróci swoją uwagę i wolę od jazdy. Koń pojedzie wraz z jeźdźcem, ale będzie nieraz próbował zrzucić z siebie brzemię - w takich wypadkach konie, są szczególnie mądre i przebiegłe. Oznacza to dla nas rzecz następującą: kiedy będziesz korzystać z energii i kierować nią dla własnego pożytku, należy uwagę bez reszty koncentrować przedsięwzięciu, inaczej koń czmychnie.

Koń, dopóki jest dobrze traktowany, jest obok psa najwierniejszym przyjacielem człowieka. Koń, z którym człowiek źle się obchodzi, za pamięta to i któregoś dnia odpłaci właścicielowi za swoje cierpienia i ból na swój własny sposób.

Mentalne rozmowy z końmi stanowią dla wielu ludzi pierwszy krok na "drodze porozumiewania się z innymi istotami, które nie opanowały mowy ludzkiej.

Między koniem i jeźdźcem istnieje ciepły związek, i dlatego nie należy się dziwić, że ehwaz jest runą małżeństwa, runą równouprawnionego partnerstwa, w którym dominuje silniejszy (mądrzejszy). Dążenie do niezależności i równouprawnienia zniszczyło w dużym stopniu jakość partnerstwa. Nie chodzi o to, by mężczyzna był zawsze tym silniejszym, absolutnie nie. Każdy z partnerów jest słabszy w jednej dziedzinie, a silniejszy w drugiej. Zadaniem energii tej runy jest odkrycie, który z partnerów ma odpowiedniejsze właściwości do dominacji w partnerstwie. Wybuchająca raz po raz porywcza energia konia przypomina orgazm i ekstazę. Moc runy ehwaz w swojej zasadzie wyraża potrzebę wolności, otworzenia się, ale też i ograniczenia, by energia nie spaliła się, by nie wyrządziła szkód.

Pozycją runiczną dla ehwaz jest uścisk dłoni witających się ludzi. U ścisk dłoni wyraża także dotrzymanie obietnicy; stosowany jest w handlu, jest synonimem zaufania oraz gotowości do współpracy. Podczas pracy magicznej korzystamy z amuletów z runą ehwaz, gdy chcemy wyłonić osobę odpowiednią, by dowodzić czy pilotować jakiś projekt, a nie osobę posiadającą większą władzę.

Dupa 20. MANNAZ

Nazwa:

germańska: mannaz

staronordycka: mannaz

staroangielska: man

polska: mannaz

znaczenie nazwy: człowiek

analogie: zjednoczenie przeciwności

symbol: człowiek

głoska: M

polaryzacja: pasywna

znaczenie duchowe: człowiek żyjący rozważnie

ZNACZENIE WYROCZNI

Ogólne i jednostkowe:

Jesteś wewnętrznie zrównoważony i jest ci z tym dobrze. Teraz chodzi o to, by dzięki spokojowi wewnętrznemu, sile i zadowoleniu coś osiągnąć. Bądź rozważny, korzystaj z tego, co daje ci wspólnota. Nadszedł czas, by planować z korzyścią dla siebie.

Dokładne, w kole runicznym:

Mannaz jest runą człowieka. Hasłem kluczowym są kontakty międzyludzkie. Mannaz odnosi się do sojuszy, stosunków, grup roboczych itp.

W wodzie: grupka ludzi będzie działać przeciw tobie, rzuci kłody na drodze do twych zamierzeń.

W ziemi: pojawią się napięcia, konflikty i wrogie uczucia.

W ogniu: twój związek z bliską osobą rozwinie się korzystnie.

W powietrzu: spotkasz się z szykanami, przykrymi plotkami i sprzeczkami.

Człowiek ma w sobie cechy męskie i żeńskie jeśli przeważa jedna z cech, np. żeńska w ciele mężczyzny, to samopoczucie takiego człowieka jest kiepskie i pozostawia wiele do życzenia. W człowieku dojrzałym cechy przeciwne męskie i żeńskie - współdziałają w równowadze i harmonii. (Jest to oczywiście stan wyjątkowy i trudny do utrzymania). Dużym krokiem naprzód do osiągnięcia ideału mannaz jest możność ujawnienia tych cech duszy, które dominują, a nie, jak niegdyś - ukrywanie cech, które były niezgodne z tradycją czy nakazami społecznymi.) Człowiek zrównoważony ma łatwiejszy dostęp do innych światów poprzez duchowe (trzecie) oko.

Mannaz ma odniesienie również do partnerstwa i małżeństwa. Chodzi tu jednak - w przeciwieństwie do ehwaz, bardziej o partnerstwo, to w nas samych, a więc o zrównoważony związek między kobietą a jej wewnętrznym bratem i między mężczyzną a jego wewnętrzną siostrą.

Dupa 21. LAUKAZ

Nazwa:

germańska: laguz

staronordycka: laguz

staroangielska: lagu

polska: laukaz

znaczenie nazwy: por, czosnek

analogie: woda, płynność, uwalnianie, uczu6'ia, moc tworzenia

symbol: rzeka

głoska: L

polaryzacja: aktywna

znaczenie duchowe: bogactwo uczuć, zmiany

ZNACZENIE WYROCZNI

Ogólne i jednostkowe:

Chodzi tu o twoje uczucia i o rzekę życia, o gotowość uwolnienia się, o uczciwość i rzetelność względem własnych uczuć. Nie ukrywaj dłużej prawdziwych uczuć, które są w tobie ukryte lub stłumione, pozwól im wypłynąć, bo tylko w ten sposób możesz zmienić stan rzeczy.

Dokładne, w kole runicznym:

Laukaz jest symbolem księżyca i wody, zmian i tego, co nieświadome. Często odzwierciedla moce, wyczuwalne tylko na progu nieświadomości.

W wodzie: tak naprawdę nie masz pojęcia, co się dzieje.

W ziemi: spróbuj odkryć i zrozumieć właściwą przyczynę zaistniałej sytuacji.

W ogniu: sytuacja wymaga innego podejścia.

W powietrzu: na pierwszy rzut oka wydaje się, że wszystko jest w porządku, ale to nieprawda.

W łonie matki pływamy w wodach płodowych, po urodzeniu chrzci się nas wodą (również w tak zwanych czasach pogańskich - nie jest to zatem tradycja wprowadzona przez chrześcijaństwo), a po śmierci musimy udać się przez wielką rzekę życia, która stanowi granicę pomiędzy tym a tamtym światem. Woda jest więc ściśle związana z życiem i o tę wodę życia chodzi w runie laukaz.

Laukaz pomaga, gdy coś jest zablokowane, nie płynie. Laukaz działa na organizm oczyszczająco.

W pracy magicznej można tę runę zastosować w następujących przypadkach i potrzebach: w celu dostarczenia energii życiowej, przewodnictwa w trudnych sytuacjach i próbach; w cel}l wzmocnienia płodności i radości życia (w połączeniu z wunjo). Ćwiczenie odpowiada postawie runy ansuz. Każdy musi sam zadecydować, czy zechce połączyć laukaz z ansuz. Warto jednak poeksperymentować. Nucenie lub śpiewanie obu run wzmacnia ich działanie! Pragnąc spełnienia określonego życzenia, możemy runę laukaz przekazywać mentalnie bliźnim na trzecie oko lub na czakram serca – jest to bowiem runa, która mówi "tak" na prośby różnego rodzaju.

Dupa 22. INGWAZ

Nazwa:

germańska: ingwaz

staro nordycka: ingwaz

staroangielska: ing

polska: ingwaz

znaczenie nazwy: bóg Ing

analogie: pokój, cisza, płodność, dojrzałość, jajo

symbol: jajo

głoska: NO

polaryzacja: pasywna

znaczenie duchowe: dojrzewanie w spokoju

ZNACZENIE WYROCZNI

Ogólne i jednostkowe:

Tkwią w tobie idee i marzenia. Masz teraz możliwość, by je urzeczywistnić, ale musisz jeszcze do tego dojrzeć. Ustal, czego chcesz, a projekt zamierzeń odłóż natychmiast na dłuższy czas w bezpieczne i spokojne miejsce. Tam też - dosłownie - wylęgnie się twój plan i twoje zamierzenia.

Dokładne, w kole runicznym:

Runa symbolizuje boga urodzaju, o którym się mówi, że troszczy się o potomstwo. Ing zbiera moce życia, by je później, gdy przyjdzie czas, zamienić w nowe życie. Ingwaz reprezentuje energię, która jest potrzebna nowemu życiu i zmianom.

W wodzie: zmiany w twoim życiu uzależnione są od innych.

W ziemi: zmień postawę, a dzięki temu uwolnisz sporo energii.

W ogniu: dzięki twojej pomocy inni ludzie mogą nabyć dużo energii.

W powietrzu: nie trzymaj się dłużej tradycji i nabytego sposobu bycia.

Ingwaz jest runą Freyra, wcześniej zwaną Ingvi lub Ing. Fehu również jest runą Freyra, odpowiada jednak części bezwładnej. Ing jest zachowującym i opiekuńczym aspektem urodzajnej ziemi. Łatwiej zrozumieć ingwaz, gdy wyobrazimy sobie rozwój, jaki zachodzi wewnątrz jaja: zachodzi proces dojrzewania, i to w najlepszych najbezpieczniejszych warunkach. Dla potrzeb wymagających "dojrzewania" możesz korzystać z tej runy.

Runą ingwaz warto wesprzeć wszystko, co wymaga spokojnej chroniącej mocy. W odróżnieniu od stosowanej techniki ochrony runy thurisaz, ochrona runy ingwaz jest bierna. To tak, jakbyś zszedł pod Matkę Ziemię, by wreszcie na głębokościach jaskini czy kopalnianego szybu znaleźć pokój, spokój i ciszę. Gdy wytrwale pracujesz nad runą, spotka cię to, co spotyka nasiona, które wysiewa się do gleby. Któregoś ,dnia wysiane idee dojrzeją i pojawią się nad ziemniak i zarodek. Jesteś swoim własnym ogrodnikiem i swój świat kształtujesz każdego dnia na nowo.

ĆWICZENIA: POKÓJ I OCHRONA Usiądź wygodnie, zamknij oczy i wyobraź sobie runę ingwaz w świetlistym czerwonym kolorze. Przenieś się mentalnie do tej wizji i wyobraź sobie, że runa otacza twoje ciało jak jajo, poczuj to - jest to twoja otoczka ochronna, której kolor sam wybierasz. Stosuj to ćwiczenie codziennie w okresie szczególnej wrażliwości, niepewności - wtedy, gdy sam nie bardzo wiesz, co czynić. Wspaniale pomaga również zasnąć!

Dupa 23.DAGAZ

Nazwa:

germańska: dagaz

staronordycka: dagaz

staro angielska: dreg

polska: dagaz

znaczenie nazwy: dzień

analogie: dzień, światło, przełom nocy i dnia symbol: nieskończoność i zrównoważenie, świtanie

głoska: D

polaryzacja: aktywna

znaczenie duchowe: zrównoważenie, pogranicze

ZNACZENIE WYROCZNI

Ogólne i jednostkowe:

Znajdujesz się tuż przed osiągnięciem celu. Spróbuj zaobserwować uważnie (nie czujnie) otoczenie i skorzystaj z nadarzającej się okazji, by poczynić ostateczny krok do osiągnięcia celu. Nadszedł dobry czas, by zaobserwować i poznać świat poza życiem codziennym i odczuć moce z niego płynące.

Dokładne, w kole runicznym:

Dagaz symbolizuje początek nowego dnia, magicznej chwili, gdy ciemność zostaje wyparta przez światło. Jest symbolem wzrostu i nowych szans.

W wodzie: dobry okres na zapoczątkowanie nowych działań.

W ziemi: wkrótce otrzymasz kuszącą propozycję, możesz już zacząć działać.

W ogniu: twoje sprawy i interesy układają się dobrze, ale zmiana kursu może przynieść lepsze efekty.

W powietrzu: działają przeciwstawne sobie moce, nie podejmuj żadnych działań.

Dagaz symbolizuje uzupełnianie się przeciwieństw. W tradycji runicznej nie ma dualizmu, jak nas nauczano w chrześcijańskiej filozofii, tutaj wszystkie działania składają się ( z obydwu biegunów, a więc nie ma ani dobra ani zła - po prostu są). Dagaz bardzo wyraźnie uwidacznia owe przeciwieństwa. Nazwa runy oznacza dzień (po niemiecku TAG'= dzień), a tym samym oznacza wschód lub zachód słońca, lub też potocznie szarówki. Nie ma jeszcze dnia, ale nie ma już również nocy - skrajności zmieniają sit. Krótki czas trwania tej zmiany określa się świętymi godami wyrażonymi przez dagaz - tak samo jak zakłada się, że wiosna i jesień nie są porami roku, lecz porami przejściowymi. Energie w tej runie płyną nieskończonym torem, bez początku i końca - kształt przypomina poziomą ósemkę, lemniskatę - znak nieskończoności. Dagaz symbolizuje równowagę przeciwieństw i całkowitą harmonię. Jeśli coś nie znajduje się w równowadze, moc przeciwieństw zaczyna działać. Wyraża się ona przez nagły zwrot i przejście jednej skrajności w drugą. Jeśli ktoś czyni tylko dobro, to któregoś dnia "złapie" go przeciwieństwo, ukaże mu się zło, by je poznał i włączył w swoje życie. Skrajności w życiu zawsze muszą się równoważyć. Jeśli poznanie zła nie nastąpi samoistnie, prawo równowagi zadziała i siłą doprowadzi do harmonii, sprowadzając biedę czy kłopot. Najpierw zmiana nastąpi poprzez całkowite odwrócenie przeciwieństw, by potem dążyć do stanu równowagi. Taki proces spotkasz wszędzie, o ile zechcesz wnikliwie zaobserwować życie.

Święte gody przeciwności wyrażane przez runę dagaz, polegają na wiecznym przepływie energii, która z prędkością światła przepływa między polaryzacjami tam i z powrotem. Zrównanie prawej i lewej półkuli mózgowej ma dla postrzegania decydujące znaczenie, bo dopiero po zrównaniu półkul będziemy mogli dostrzec rzeczywistość innego wymiaru. Na ogół myślimy lewą półkulą (lewa odpowiada za myślenie racjonalne i logiczne i steruje pracą naszej prawej części ciała). Celem każdej pracy magicznej czy ezoterycznej jest doprowadzenie do zrównoważenia obu półkul (prawa półkula odpowiada za myślenie analogiczne, sny i marzenia, intuicję itd.). Im częściej i wnikliwiej będziemy pracować z dagaz, tym łatwiej będziemy mogli doprowadzić do zrównania obu półkul. W pracy magicznej dagaz służy do zrównania stanu obu półkul, tzn. pracujemy nad tą, którą np. w przeszłości obciążyliśmy zbyt jednostronnie. Życie to wdech i wydech! Gebo jako środek do wyrównania między dawaniem i braniem - dagaz jako środek wyrównawczy stałego przepływu energii między biegunami. Jeśli będziemy chcieli nadać magii energię wyrównawczą - zastosujemy dagaz.

Postawą wynikającą z runy dagaz jest skrzyżowanie rąk: prawą rękę kładziemy na lewe ramię, a lewą rękę na prawe ramię. Punkt skrzyżowania ramion powinien znajdować się na czakramie serca, wyrównując go i wzmacniając. Ćwiczenie idealnie nadaje się do wyrównania niekorzystnej dla nas atmosfery (brak równowagi), ponieważ działa ochraniająco. Nie ma potrzeby trwać długo z tak dziwacznym układem rąk, wystarczy na przykład przed wejściem do pomieszczenie z zakłóconą energią skupić się na chwilę i zebrać energię.

Powyższa postawa okazała się być pomocną na początku i zakończeniu rytuału; wprowadzamy się w stan równowagi dla potrzeb życia codziennego i życia niecodziennej rzeczywistości.

Dupa 24.ODALA

Nazwa:

germańska: othala

staronordycka: othala

staroangielska: ethel

polska: odala

znaczenie nazwy: własność, ojczyzna

analogie: ojczyzna

symbol: rodzina, czarodziejski węzeł

głoska: O

polaryzacja: pasywna

znaczenie duchowe: ojczyzna, dom (bycie w domu)

ZNACZENIE WYROCZNI

Ogólne i jednostkowe:

Osiągnąłeś cel i możesz być pewien opieki czy ochrony ze strony rodziny czy wspólnoty. Wróciłeś wreszcie do domu - pozwól, by z tego powodu ogarnęło cię poczucie radości. Jeśli nie odnajdziesz w sobie takiego uczucia, rozejrzyj się wokół siebie, może będziesz mógł z otaczających cię ludzi stworzyć wspólnotę, która pomogłaby ci w przyszłości osiągnąć pełną radość.

Dokładne, w kole runicznym:

Odala jest symbolem własności (własnego domu) oraz nawiązania do przeszłości i praprzodków, ale także symbolem trudności związanych z ochroną naszych osiągnięć.

W wodzie: dogodny czas na podjęcie ryzyka.

W ziemi: musisz dołożyć wszelkich starań, by przezwyciężyć trudności.

W ogniu: wygra wytrwałość.

W powietrzu: rozdaj część swojej własności albo podziel się nią.

Odala jest runą ojczyzny, rodziny, szczepu. Dotarliśmy do końca futharku. Ostatnia runa jednoczy siły potrzebne do utrzymania związku, który symbolizowany jest przez czarodziejski węzeł.

Odalę można stosować do tworzenia rodziny lub wspólnoty, która da nam poczucie bezpieczeństwa domu, lub do ochrony i zachowania już istniejącej wspólnoty. Nie chodzi tu oczywiście tylko o harmonię i bezpieczeństwo, lecz również o porozumienie z innymi ludźmi, jak i uznanie i włączenie w swoje życie ich światopoglądu i wiedzy.

W dawnych czasach rodzina i szczep odgrywały bardzo ważną rolę i otoczone były szczególną opieką. Dlatego na starych domach z muru pruskiego często można spotkać znaki runy odala, która chroniła mieszkańców i błogosławiła ich. Ktoś, kto nie chce prowadzić życia w pojedynkę i woli rodzinę czy wspólnotę, może skorzystać z energii runy odala, by wprowadzić w ,czyn marzenia o własnym przytulnym domu.

Gdy samotność i uczucie opuszczenia będzie zakradać się do twojej duszy, możesz przywołać runą odala ludzi, odpowiednich i towarzyskich; będących pomocą w rozwoju na życia. Nie będą to jednak ludzie, którzy ci pozwolą dalej żyć w błogim nieróbstwie, lecz będą wezwaniem dla ciebie, konfrontacja z innymi formami życia może dać zaczątek szczęścia.

Witamy w domu!.


Igor Warnecki - Świat Run