Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
Czytelnia
Timothy Leary
A - Polityka ekstazy (filozofia)
Nota Edytorska
"Polityka ekstazy", po raz pierwszy ukazała się w 1968 — pełnym zamieszania roku, w którym odnotowano zabójstwa Kinga i Kennedy'ego, eskalację masakry w Wietnamie i antywojenne protesty w amerykańskich miastach, gwałtowne starcia pomiędzy studentami i policją w Paryżu, Pradze, Chicago, darowiznę na rzecz Haight–Ashbury i radykalizację hippisów, rozkwit Youth International Party i początek reżimu Nixona.

W tym samym roku opublikowano pierwsze książki Leary'ego: High Priest, oraz Politykę Ekstazy. W 1968 r. Leary wraz z rodziną, przeniósł się z Millbrook do Laguna Beach w Kalifornii. Planował kandydować w wyborach na stanowisko gubernatora, gdzie jego przeciwnikiem byłby Ronald Reagan, ale na sześć miesięcy przed dniem wyborów, w 1970 r. został wtrącony do więzienia pod zarzutem posiadania minimalnej ilości marihuany i groźbą odsiedzenia trzydziestu lat w więzieniu. Odmawiający wypuszczenia Leary'ego za kaucją, sędzia z Orange County, ujawnił faktyczne powody absurdalnie długiego wyroku, podnosząc w górę, w swoim pokoju sędziowskim, kopie artykułów opublikowanych w tej książce.

"Polityka ekstazy" jest zbiorem niektórych, najbardziej znaczących esejów i wykładów dotyczących doświadczeń psychodelicznych oraz budzących się do życia przemian politycznych i społecznych. Około trzy czwarte rozdziałów było już uprzednio publikowanych w czasopismach, tygodnikach i undergroundowych gazetach, czasami pod innym tytułem; zostało to odnotowane w tej książce. Obecne wydanie zostało wzbogacone o grafiki drukowane w tamtych, gorących czasach.

Michael Horowitz

Wróć