Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
Czytelnia
Aleister Crowley
LIBER III vel JUGORUM

0.

0. Spójrz oto jarzmo na karku wołu! Czyż nie dzięki niemu orze się ziemię? Jarzmo jest ciężkie, lecz łączy to, co podzielone - Chwała niech będzie Nuit i Hadit oraz temu, kto obdarzył nas symbolem Różokrzyża!

Chwała niech będzie Panu Słowa Abrahadabra oraz temu, kto obdarzył nas symbolem Ankha i krzyża zawartego w kole!

1. Trzy są bestie, które pomagają w uprawie pola: jednorożec, koń i wół. Na nie powinieneś nałożyć potrójne jarzmo, którym powodzi jeden naganiacz.

2. Jak dotąd, bestie te swobodnie hasają sobie po ziemi i nie są posłuszne człowiekowi.

3. Nie powiem tutaj nic o Cerberze, wielkiej bestii piekielnej, która zawiera w sobie wszystkie inne, co zapowiadał już Atanazjusz. Jeśli bowiem idzie o Cerbera, nie jest to Tifereth na zewnątrz, ale od wewnątrz.

I.

0. Jednorożec to mowa. Człowieku, opanuj Mowę! Jakże inaczej zdobędziesz Syna i odpowiesz na pytanie Magowi znajdującemu się w prawej bramie prowadzącej do Korony?

1. Oto praktyki. Każda z nich może trwać tydzień lub dłużej.

2. (a) Przestań używać często mówione słowa, jak "i", "czy" i "że". Użyj parafrazy.

(b) Przestań używać niektórych liter alfabetu, jak "t", "s" i "m". Użyj parafrazy.

(c) przestań używać zaimków i przymiotników w pierwszej osobie. Użyj parafrazy.

Posłuż się własnym geniuszem w opracowywaniu innych praktyk.

2. Za każdym razem, gdy zapomnisz się i powiesz słowo, którego przysiągłeś nie wypowiadać, zrób sobie nacięcie nożem na nadgarstku lub przedramieniu. Przypomina to łajanie nieposłusznego psa. Czyż jednorożec nie obawia się pazurów i kłów lwa?

3. Twoje ramię służyć zatem będzie zarówno jako przestroga, jak i świadectwo. Powinieneś zapisywać codzienny postęp w tych praktykach, zanim nie nabierzesz doskonałej czujności nad tym, co ci schodzi z języka.

Uwiąż się w ten sposób, a będziesz wolny na wieki.

II.

0. Koń to Działanie. Człowieku, opanuj Działanie. Jakże inaczej zdobędziesz Ojca i odpowiesz na pytanie Głupcowi znajdującemu się w lewej bramie prowadzącej do Korony?

1. Oto praktyki. Każda z nich może trwać tydzień lub dłużej.

(a) Nie unoś lewego ramienia powyżej pasa.

(b) Nie krzyżuj nóg.

Posłuż się własnym geniuszem w opracowywaniu innych praktyk.

2. Za każdym razem, gdy zapomnisz się i zrobisz to, czego przysiągłeś nie robić, zrób sobie nacięcie nożem na nadgarstku lub przedramieniu. przypomina to łajanie nieposłusznego psa. Czyż koń nie obawia się zębów wielbłąda?

3. Twoje ramię służyć zatem będzie zarówno jako przestroga, jak i świadectwo. Powinieneś zapisywać codzienny postęp w tych praktykach, zanim nie nabierzesz doskonałej czujności nad najmniejszym ruchem swoich palców.

Uwiąż się w ten sposób, a będziesz wolny na wieki.

III.

0. Wół to Myśl. Człowieku, opanuj Myśli! Jakże inaczej zdobędziesz Ducha Świętego i odpowiesz na pytanie Wysokiej Kapłance znajdującej się w środkowej bramie do Korony?

1. Oto praktyki. Każda z nich może trwać tydzień lub dłużej.

(a) Przestań myśleć o jakimś przedmiocie i o wszystkich sprawach z nim związanych. Niechaj będzie to przedmiot, który często zaprząta ci myśli, jest pobudzany przez zmysły i rozmowy innych.

(b) Wykorzystując jakąś sztuczkę, na przykład przenosząc pierścień z jednego palca na inny, wytwórz w sobie dwie osobowości, których myśli kroczą odmiennymi torami, za wspólną podstawę mając jedynie potrzeby życiowe.

2. Za każdym razem, gdy zapomnisz się i zrobisz to, czego przysiągłeś nie robić, zrób sobie nacięcie nożem na nadgarstku lub przedramieniu. Przypomina to łajanie nieposłusznego psa. Czyż wół nie obawia się ościenia oracza?

3. Twoje ramię służyć zatem będzie zarówno jako przestroga, jak i świadectwo. Powinieneś zapisywać codzienny postęp w tych praktykach, zanim nie nabierzesz doskonałej czujności nad pojedynczą myślą powstałą w umyśle.

Uwiąż się w ten sposób, a będziesz wolny na wieki.

(c) tłumaczenie Frater Carezza carezza@free.art.pl

Wróć