Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
Czytelnia
Aleister Crowley
LIBER CHETH vel VALLUM ABIEGNI
SUB FIGURA CLVI.

1. Oto jest tajemnica Świętego Graala, świętego naczynia naszej Pani, Szkarłatnej

Kobiety, Babalon Matki Szkarady, Oblubienicy Chaosu, która ujeżdża Pana Bestię.

2. Powinieneś upuścić krew swoją do kielicha, jako też życie swoje do pucharu jej cudzołóstwa.

3. Powinieneś połączyć swe życie z życiem wszechświata i nie zachować ani kropli krwi.

4. Wtedy to mózg twój ogłupieje, serce przestanie bić i całe życie ujdzie z ciebie. Odnajdziesz się na śmietniku, ptaki powietrza karmić się będą twym ciałem, a kości twe pobieleją na słońcu.

5. Potem zgromadzą się wiatry i poniosą cię jakbyś był drobnym pyłkiem kurzu w zawiniątku o czterech rogach, oddając cię strażnikowi Otchłani.

6. A ponieważ nie ma w niej życia, strażnik Otchłani każe odejść aniołom wiatrów i nigdy już więcej ich tam nie ujrzysz.

7. Wtedy to właśnie, kiedy będziesz mógł spełnić ten rytuał Świętego Graala, pozbędziesz się wszystkich swych dóbr.

8. Oddasz całe bogactwo, nie czując już pożądania.

9. Oddasz całe swe zdrowie Naszej Pani. Twe ciało luzem zwisać będzie na kościach, a oczy wpatrywać się będą z nieugaszoną żądzą w Nieskończoność, spragnione Nieznanego, Tej, która jest poza przeklętą Wiedzą.

10. Wyrwiesz matkę ze swego serca i spluniesz swemu ojcu w twarz. Stopami deptać będziesz brzuch żony swojej, a niemowlę przyssane do jej piersi rzucisz na pastwę psom i szakalom.

11. Albowiem jeśli tego nie uczynisz, zrobimy to my wbrew twojej woli. W ten sposób otrzymasz Sakrament Graala w Katedrze Odrazy.

12. Uważaj przeto! Jeśli ukradkiem zatrzymasz w sobie jakąś myśl o sobie, zapadniesz się w otchłań na wieki. Będziesz tam samotnym pożeraczem łajna, cierpiącym w Dniu Pojednania.

13. O tak! taka jest Prawda, Prawda i Prawda. Otrzymasz radość, zdrowie, bogactwo i mądrość, kiedy do końca wyzbędziesz się siebie.

14. A wtedy każdy zysk będzie nowym sakramentem i nie będzie go kalał. Będziesz rozkoszował się swawolami na rynku, dziewice będą ciskać w ciebie kwiatami, kupcy przynosić ci będą na kolanach złoto i przyprawy. Młodzi chłopcy nalewać ci będą cudne wina, piosenkarze będą śpiewać, a tancerki tańczyć dla ciebie.

15. A jednak nie będziesz się tam znajdował, ponieważ ogarnie cię zapomnienie, jak kurz zatopiony w kurzu.

16. A nawet sam eon nie pozwoli ci na to, ponieważ Niewidzialny Hermes z kurzu stworzy biały popiół.

17. I zadba o to gniew Boży.

18. I zadba o to łaska Boża.

19. Z tej to przyczyny nakazuję ci przyjść do mnie na Początku, albowiem jeśli postawisz stopę na tej ścieżce, będziesz musiał dotrwać do końca.

20. Ta ścieżka wykracza poza życie i śmierć, wykracza również poza Miłość, lecz tego nie wiecie, bo nie znacie Miłości.

21. Jej koniec nie jest znany nawet Naszej Pani oraz Bestii, którą ujeżdża. Nie jest on znany ani jej córce Dziewicy, ani jej prawnemu Panu Chaosowi. Czyż zatem zna go Dziecię w Koronie? Chyba nie, skoro ma być poznany.

22. Niech zatem chwała będzie Hadit i Nuit na Końcu i na Początku; o tak, na Końcu i na Początku.

(c) tłumaczenie Frater Carezza carezza@free.art.pl

Wróć