Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
Symbolika
(9) Enneagram, Nonagram
symbol
Enneagram to dziewięć gwiazd skomponowanych z trzech pokrywających się trójkątów.

W ezoterycznej kabalistycznej tradycji Enneagram reprezentuje sefirota Yesod na kabalistycznym drzewie życia : księżyc, sny i iluzje. Inny typ enneagramu został wymyślony przez ezoteryka i filozofa Gurdjieff-a, który przedstawił w nonagramie dziewięć reprezentujące leżącą u podstaw geometrię wszechświata. Gwiazda Nonagram jest symbolem osiągnięć i stabilności. Dziewięć jest liczbą znanych planet w układzie słonecznym i liczbą bóstw w Enneadach starożytnego Egiptu. Egipcjanie grupowali swoje bóstwa na wiele sposobów. Najbardziej popularny to Tridium , na przykładzie Ozyrisa, Izis i Horusa (typowo bóg, bogini i młody bóg, trzy trójkąty w trójcy).

Dziewięć jest obecne w jednej z ważniejszych egipskich grup terytorialnych z Heliopolis o nazwie Ennead, której głównym bogiem był Atum - przedstawiany w postaci mężczyzny z koroną faraonów na głowie. W teologii miasta Heliopolis opisywany jako prabóg: pierwszy pagórek wyłoniony z praoceanu. Tradycja najstarsza, heliopolitańska mówiła, że na początku był chaos, który miał płynną konsystencję. Później pojawił się jako wzgórze bóg słońca Atum (Ra) i stworzył Szu - powietrze oraz Tefnut - wilgoć. Z nich zrodziła się Nut - niebo i Geb - ziemia, którzy stali się rodzicami Ozyrysa, złego Seta, Izydy (która stała się żoną Ozyrysa) i Neftydy. Wszyscy oni tworzyli tzw. Enneadę (czyli dziewiątkę) Bogów.

Dziewiątka reprezentowała również aspekt powiązania podświadomości z dziedziczeniem wpływów. Dziewiątka może być wiązana także w inny sposób - złożone systemy jak dziewięciu Taoist kanji (psychiczne centra), które są podobne do hinduskich czakr. Ten jest Chu (' wzmacnia filarami ') w podstawie kręgosłupa, Shen (' cialo '), Kai (' otwarty ') w Hara punkcie (dwa cale poniżej pępka), Tai (' przypina ') w pępku, Sha (' umrzeć ') w słonecznym splocie, Jen ('człowiek ') w gardle, Tung (' zrozumie '), Hua (' kwitną ') na szczycie głowy, i Tao (' scieżka ' lub ' droga ') w aurze.

W systemach tradycyjnej magii, wyróżniano dziewięć sfer magicznych, wzajemnie na siebie wpływających i działających na zasadzie cyklu oraz dziesiątą opustoszałą strefę, która wiązała w sobie elementy wszystkich dziewięciu :

1.Pierwsza --> koncepcja -->2.Umysł--> skupia ---> 3.Duch--> kształtuje ---> 4.Siły, 5.Materie, 6.Życie --> percepcja w --> 7.Korenspondencje, 8.Czas --> rozpad ---> 9.Entropii --> powrót do--> 1. Pierwszej.

Enneagram także, jest nauką próbującą scharakteryzować ludzkie rodzaje osobowości oraz związki pomiędzy nimi. Enneagram dzieli ludzkie charaktery na 9 podstawowych typów. Każdy z tych typów posiada swoje własne motywy działania, własne obawy oraz własne sposoby rozwiązywania problemów...


http://enneagram.pl

http://www.byzant.com/

Mag Wstąpienie