Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
Symbolika
Labirynt
symbol

Labirynt jest wijącą się ścieżką, często przypominającą swoim całościowym wyglądem spiralę. Labirynty pojawiają się w starożytnych kulturach i prawie zawsze mają duchowe znaczenie. Podobne wzory labiryntów można odnaleźć w neolitycznej sztuce, na rodzimych ziemiach Ameryki i nawet w starożytnych miejscach zamieszkiwanych przez Wedów.

Labirynty pojawiają się w czasach średniowiecza, gdy często były umieszczane na podłogach katedr. Były używane jako swego rodzaju miniaturowe pielgrzymki-często pielgrzymi podróżowali na kolanach modląc się nieprzerwanie. Labirynty przeżywają swoje odrodzenie - są wspólne dla kościołów i neopogańskich sanktuariów.


http://altreligion.about.com/