Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
Symbolika
Czaszka i Kości
symbol
Początki symbolu czaszki i dwóch skrzyżowanych kości jest nieznany.

Znak jest dosyć stary i pojawiał się w chrześcijańskich katakumbach. W wiekach średnich był ozdobą nagrobków i występował w wielu tekstach - "memento mori" (pamiętaj o śmierci). W ostatnich czasach czaszka i skrzyżowane kości znaczą truciznę.

Symbol pojawił się na fladze piratów - Wesoły Roger "Jolly Roger". Znaczenie symbolu do Templariuszy

Radosny Roger

Przypuszczalnie wziął swoją nazwę od terminu 'jolie rouge', jakim francuscy templariusze określali czerwoną flagę umieszczaną na jej okrętach wojennych, później wykorzystywaną przez piratów.

Czaszka, kości i wolnomularstwo

Czaszka i skrzyżowane kości są również ważnym emblematem w masonerii, gdzie symbolizują krótkotrwałość materialnego świata. Jest również używana w rytuałach inicjacji jako symbol odrodzenia, może również symbolizować sefirota Dath w kabalistycznym drzewie życia, wycieczkę do wyższego królestwa rozumienia osiągalnego tylko przez duchową śmierć i odrodzenie.


http://altreligion.about.com/