Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
Symbolika
(8) Octagram
symbol


Octagram jest symbolem pełni i regeneracji.


Przez jego związki z wielką ósemką - składa systemy Wschodni i Zachodni - znaki I Ching i pogańskie koło roku - octagram zysków jego konotacje całości, odrodzenie i cykliczna nieskonczonosc.

Octagram stowarzysza wzmacniające symbole które poświęcone są nieskończoności, Forma figury z ośmioma ramionami ma oznaczać związek ośmiu podstawowych bóstw starożytnego Egiptu, Ogdoad. Octagram skojarzony wielokąt, ośmiokąt, jest pośredni miedzy kwadratem i okregiem, potwierdzającym zmysł duchowej regeneracji. Jako wyraz liczby ośmiu jego sens polega na komunikowaniu się całość i regeneracji, octagram jest łączony do Kabbały sefira Hod.


http://altreligion.about.com/