Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
Symbolika
Planety
symbol
Planety Astrologiczne

Planety są centralnym filarem astrologii. To położenia planet w znakach zodiaków i w astrologicznych domach, jak również aspekty (ważne kąty), które to planety tworzą ze sobą, są interpretowane w horoskopach, Klasyczna astrologia rozważała pozycje siedmiu znanych astrologicznych planet, włączając Słońce i Księżyc, które w ujęciu astronomicznym nie są planetami. Owe siedem planet to ciała niebieskie, które, widziane z ziemi, zdawały się przesuwać przez zodiak: Słońce, Księżyc, Merkury, Wenus, Mars, Jowisz i Saturn. Gdy pozostałe trzy planety zostały odkryte – Uran (odkryty w 1781), Neptun (1846) i Pluton (1930) – zostały one wkomponowane w teorię astrologiczną. Położenie i aspekty innych ciał niebieskich, jak na przykład asteroida Chejron (odkryta w 1977 roku), są również przez niektórych astrologów używane w układaniu horoskopów.

Władcy znaku, Detrymenty, Egzaltacja i Upadki Planet

Każda planeta rządzi jakimś znakiem i w każdym przypadku są to znaki, w których planeta ma największą łatwość w wyrażaniu swoich typowych cech. Planeta napotyka największe trudności w ujawnianiu swoich cech w znakach swojego detrymentu, które są zawsze znakami przeciwnymi do tych, w których jest władcą.

Mówi się również, że każda planeta jest egzaltowana w którymś ze znaków. W owym znaku egzaltacji planeta wytwarza siłę z warunków zapewnionych przez charakterystykę danego znaku. Planeta jest najsłabsza i najbardziej nieefektywna w znakach swojego upadku, które są zawsze przeciwne do znaków egzaltacji. Jednak planeta w znaku swego upadku jest mniej kłopotliwą sytuacją niż w detrymencie, mimo, że oba położenia są negatywne.

Symbol Planeta Władca Egzaltacja Detryment Upadek

Słońce Lew Baran Wodnik Waga

Księżyc Rak Byk Koziorożec Skorpion

Merkury Bliźnięta Wodnik Strzelec Lew Panna Ryby

Wenus Byk Ryby Skorpion Panna Waga Baran

Mars Baran Koziorożec Waga Rak Skorpion Byk

Jowisz Strzelec Rak Bliźnięta Koziorożec Ryby Panna

Saturn Koziorożec Waga Rak Baran Wodnik Lew

Uran Wodnik Skorpion Lew Byk

Neptun Ryby Rak Panna Koziorożec

Pluton Baran Lew Waga Wodnik Skorpion BykSłońce

Słońce jest planetą osobowości, woli, energii i siły. Jest najważniejszą planetą w horoskopach, a niekorzystnie umiejscowione Słońce w kosmogramie sprawia, że człowiek ma trudności z dojściem do czegokolwiek w życiu, ponieważ nie ma podstawowej wiary w siebie i wytrzymałości wymaganej, aby poczynić postęp.

Księżyc

Księżyc jest planetą nieświadomego umysłu, nawyków i emocji. Aspekty i położenie Księżyca w kosmogramie ukazują, w jaki sposób człowiek radzi sobie z wpływami innych.

Księżyc

Merkury jest planetą umysłu, intelektu i komunikacji. W kosmogramie aspekty i położenie Merkurego ukazują w jaki sposób człowiek używa swojego umysłu i jak przekazuje swoje myśli innym.

Wenus

Wenus jest planetą miłości, wyższych uczuć i wrażliwości artystycznej. Aspekty i położenie Wenus w kosmogramie ukazują zarówno w jaki sposób osoba radzi sobie ze związkami, seksualnością i stosunkami międzyludzkimi, jak i jej zdolność do tworzenia i doceniania piękna.

Mars

Mars jest planetą działania, oraz wyrażania swojej woli za pomocą czynów. Mars niekorzystnie umiejscowiony w kosmogramie może wywołać w człowieku tendencje do użycia przemocy. Korzystne wpływy mogą ukierunkować energię Marsa bardziej pozytywnie, na przykład w siłę, determinację czy osiągnięcia.

Jowisz

Jowisz jest planetą ekspansji, wzrostu i współpracy. W kosmogramie aspekty i położenie Jowisza ukazują w jaki sposób człowiek potrafi rozszerzać swoje horyzonty oraz jak się


http://www.byzant.com/