Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
Symbolika
Bóstwa Japonii
symbolBogowie Japonii :


AJI-SUKI-TAKA-HI-KONE Jeden z wielu bogów pioruna. Był bardzo hałaśliwym dzieckiem, i w miarę jak rósł, stawał się coraz bardziej hałaśliwy, więc nosi się go na górę i na dół po drabinie, by go uspokoić. Dlatego słyszy się go zbliżającego się i oddalającego się.

AMA-NO-UZUME Bogini płodności, towarzyszka Ninigi, zatańczyła sprośny taniec, by powstrzymać słońce przed zajściem na zawsze. Ten taniec symbolizuje zasianie ziaren, które czekają na słońce.

AMATERASU Bogini słońca, władczyni niebios. Gdy jej wielki wróg, bóg burzy Susa-No-Wo, zniszczył jej pałac, ukryła się w jaskini. Inni magowie użyli wszystkich swoich mocy i podstępów, by ją stamtąd wyciągnąć, lecz nikomu się nie udało, a pod jej nieobecność nad ziemią zapanowała ciemność i demony. Dopiero Ama-No-Usume podstępem wyciągnęła Amaterasu z jej jaskini. Zatańczyła komiczny i lubieżny taniec u wrót jaskini, a zgromadzeni bogowie śmiali się. Gdy Amaterasu spytała, co się dzieje, Ama-No-Uzume odpowiedziała, że znaleźli lepszą boginię słońca. Amaterasu wyjrzała z jaskini i zobaczyła swoje własne odbicie w lustrze, które Ama-No-Uzume zawiesiła na pobliskim drzewie. Zafascynowana, Ameratasu wyszła, żeby się lepiej przyjrzeć i została schwytana przez bogów.

AMATSU MIKABOSHI "Sierpniowa Gwiazda Niebios" Bóg zła.

BENZAITEN Bogini miłości, jedna z bogów szczęścia. Benzaiten jedzie na smoku, grając na instrumencie strunowym.

BISHAMON Bóg szczęścia i wojny, dziwne zestawienie. Bishamon chroni ludzi przed demonami i chorobami. Przedstawia się go czasem z ognistym kołem, które niektórzy uważają za koło fortuny.

CHIMATA-NO-KAMI Bóg rozdroży, dróg i ścieżek. Początkowo bóstwo falliczne, jego falliczny symbol umieszczano na rozstajach.

HO-MASUBI Bóg ognia. Rodząc się, zabił boginię - stwórczynię Izanami, a jego ojciec, bóg stwórca Izanagi, był tak was pełen gniewu i żalu, że zabił dziecko. Z jego krwi narodziło się ośmiu bogów, a z jego ciała ośmiu bogów gór.

IZANAGI i IZANAMI Bóg i bogini stwórcy, zesłani z niebios, by stworzyli ziemię. Inni bogowie i boginie są ich potomkami, lecz gdy rodził się bóg ognia, spalił swoją matkę na śmierć. W świecie zmarłych Izanami stała się stara i brzydka. Izanagi poszedł za nią, by ją przyprowadzić z powrotem, lecz zabroniła mu na siebie patrzeć. Izanagi i tak spojrzał i Izanami chciała go uwięzić w świecie zmarłych. Zmuszona przez niego, uciekła i zapieczętowała bramy podziemi, lecz, rozzłoszczona, przysięgła zabić tysiąc poddanych Izanagiego dziennie, a on przysiąg stworzyć tysiąc pięćset dziennie. I tak Izanami stała się boginią śmierci, a Izanagi panem życia.

KAWA-NO-KAMI Bóg rzek. Większe rzeki mają swoich własnych bogów, lecz wszystkie są pod władzą Kawa-No-Kami's authority. Gdy rzeki wylewały, uśmierzano gniew bogów ofiarami z ludzi.

NAI-NO-KAMI Bóg trzęsień ziemi.

NINIGI Wnuk Amaterasu, wysłany, by rządzić ziemią, przodek wszystkich japońskich cesarzy.

O-KUNI-NUSHI Bóg czarów i medycyny. Pierwotnie władca prowincji Izumo, został zastąpiony Ninigim, lecz w zastępstwie uczyniono go władcą świata magii i duchów.

SENGEN-SAMA Bogini świętej góry Fudżijama. W jej świątyni na szczycie góry wierni pozdrawiają wschodzące słońce.

SHINE-TSU-HIKO Bóg wiatru. Shine-Tsu-Hiko wypełnia pustkę między niebem a ziemią, i wraz ze swą żoną Shina-To-Be, podtrzymuje ziemię.

SUSA-NO-WO Bóg burz, węży i farmerstwa, brat Amaterasu i jej największy wróg. Odkąd się narodził, sprawiał kłopoty. Gdy w końcu wywabiono Amaterasu z jaskini, został ukarany. Inni bogowie zgolili mu wąsy i brodę, wyrwali paznokcie i wygnali na ziemię, gdzie musiał żyć jako śmiertelnik.


http://www.insomnia.pl/temat154889