Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
Symbolika
Tarot
symbol
Tarot jest najstarszą symboliczną księgą o mistycznej treści, pochodzącej gdzieś z czasów dawnego Egiptu.

Tarot ma zastosowanie w przepowiadaniu przyszłości (to czego człowiek nie umiał nazwać, karty Tarota wyrażały bez słów), jako narzędzie poznania siebie, stosuje się go też do medytacji, itd.......

T

O A

R

Rota- królewska doga, wiedza królewska.

Tarot jako droga poprze 22 archetypy osobowości, przedstawiając w ten sposób wszystkie doświadczenia, jakie człowiek mógł napotkać.

Pierwsze siedem kart: stanowi drogę zdobywania nauki, poprzez poznanie autorytetów I-V, rozdarcie, wśród nich karta VI i podjęcie decyzji by dosiąść zwycięskiego rydwanu i zdać pierwszy egzamin przed samym sobą. - > droga ku harmonii

Druga droga rozpoczyna się próbą i egzaminem dojrzałości wraz z kartą sprawiedliwość VIII, która rozlicza doświadczenia zgromadzone na rydwanie i prowadzi do powrotu na odżywcze łono natury symbolizowane przez kartę XIV umiarkowanie. - > droga do swego wnętrza

Ostatni odcinek nazywany bywa drogą mądrości zaczyna się diabłem XV i kończy na świecie XXI. - > droga na zewnątrz prowadząca w przyszłość

Droga Tarota, zaczyna i kończy się głupcem 0 lub XXII, jako wejście i wyjście ze świata arkanów wielkich. Pomimo 22 Arkanów Wielkich, Tarot zawiera jeszcze 56 Arkana Małe, których korzenie nie sięgają jednak tak odległych czasów.

Tarot (I-VII)

Tarot (VIII-XIV)

Tarot (XV-XXII)