Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
Symbolika
(7) Septagram, Elven star
symbol


Septagram lub siedmioramienna gwiazda jest symbolem syntezy i mistycyzmu z powodu jego związków z liczbą siedem.

Siedem planetarnych kuli jest rządzone przez siedem planet klasycznej astrologii , siedem kolorów w tęczy, siedem dni tygodnia i siedmiu odmiennych nut w diatonicznej muzycznej skali.

Liczba trzy często jest rozważana nad tym jak ma się Niebo i wszystkie inne królestwa do siebie, nie tylko przez pojecie trójki ale tez jako pionowa os trójwymiarowego odstępu; liczba cztery należy do Ziemi i oczywistych królestw, częściowo przez relacja do kwadratu i czterech kierunków dwuwymiarowego odstępu. Septagram tak może być rozważany nad reprezentowaniem Nieba i Ziemi jako całość; wspomina się siedem kierunków odstępu - dwa kierunki dla każdego wymiaru plus centrum. Jako szept, dwanaście liczb, znaki w zodiaku, jako liczba całości, wypowiadająca możliwe do wymnożenia możliwości Nieba i Ziemi oraz Nieba w nowym trybie (1+2=3).

Jako wyraz liczby siedmiu i w reprezentujący okultystyczne inteligencje i piękno całości (tęcze i symfonie są pochodne od siedmiu), septagram jest łączony do Kabalistycznego drzewa życia, reprezentując sefira Netsach. Innym systemem siódemek które mogą być wiązane z septagramem jest siedmiu latifah (subtelne zdolności). Muzułmański Mistyk i siedmiu największych hinduskich czakr uważali za septagram- podstawę chakra (Muladhara), sakralny chakra (Svadisthana), słoneczny splot chakra (Manipura), serce chakra (Anahata), gardło chakra (Vishuddi), brew chakra (Ajna) i koronę chakra (Sahasrara). Stowarzyszenie septagramu z siedmioma planetami klasycznej astrologii już została wspomniana, i septagram ma te planety rozdzielone dookoła jego punktów. Początek z punktem Księżyca, ruszający przeciwnie do ruchu wskazówek zegara dookoła ostrza, septagram daje zamówienie do tamtego sefirota na Drzewie Życia tamten jest znajdowany na astro-kabalistycznej : Yesod - Ksiezyc, Hod - Merkury, Netsach - Wenus , Tifereth - Słońca , Geburah - Mars , Chesed - Jowisz i Binah - Saturn . Każdy siedmiu dni tygodnia jest nazywany po rzymsku lub norwesku nominacją siedmiu planet klasycznej astrologii, albo bezpośrednio lub przez skojarzone bóstwa. Początek z punktem w Słońcu, tropienie septagramu zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara po jego liniach dni tygodnia w porządku według ich planetarnych korzeni: niedzieli - Słońcu, poniedziałek - Księżycu, wtorek - Tui ( Saksonczyk Mars), środa - Woden (Merkury), czwartek - Thor (Jowisz), piątek - Frygga (Wenus) i sobota - Saturna.


http://www.byzant.com/