Satanizm współczesny : Satanorium.pl

Podzielony tematycznie zbiór tekstów, zawierający eseje, tłumaczenia klasycznych tekstów, rozmaite opracowania bądź próbki poezji.
Miejsce przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników, służace dyskusji, wymianie poglądów, a także swobodnym towarzyskim rozmowom.
Pokaźny zbiór opisów symboli, jakie wykształciły się w świadomości zbiorowej na przestrzeni dziejów z naciskiem na symbole mniej lub bardziej związane z satanizmem.
Katalog miejsc w sieci, godnych polecenia i ciekawych. Zbiór został uporządkowany według kategorii, gdzie między innymi znajdziemy prywatne witryny użytkowników jak i duże portale tematyczne.
FAQ
W tym miejscu możesz głównie zapoznać się z zadadami funkcjonowania naszego forum. W przypadku chęci szybkiego zgłoszenia uwagi bądź zgłoszenia dodatkowego pytania zapraszamy do skorzystania z formularza.
Kim jest moderator a kim administrator i jaka jest ich rola w obrębie portalu ?

Zarząd portalu składa sie z administratorów i moderatorów. Różnica między nimi jest taka, że administrator zarządza sajtem jako całością, pod wpływem sugestii moderacji, natomiast moderator zarządza własnym działem.

Dział Moderatorzy
Satanizm Brat Szatana
Vampyrica Sanguine de'Viant
MagicK M93 , BS
Komentarze Krasnolud
Pub Cliodna
Arena ,,666'' May
Machina Re, Pharass
Uniwerek Lajlat al Kadr
Antyxian Aguares
Pogaństwo Krasnolud

Każdy dział ma swojego moderatora - szefa działu - najbardziej pasującego do jego specyfiki jak i poruszanych w nim tematów. Moderator określa klimat działu i posiada odpowiednie narzędzia, aby utrzymać w nim porządek. Może w szczególnym przypadku wybrać sobie osobę (moderatora pomocniczego), która pomaga mu zarządzać działem. Narzędziami moderacji są:

  • wpuszczenie użytkownika do działu
  • przeniesienie posta na Arenę "666"
  • skasowanie wiadomości, bądź grupy wiadomości (poddrzewa dyskusji)
  • zablokowanie możliwości pisania użytkownika w dziale
  • archiwizacja wiadomości

Moderator korzysta z nich za każdym razem gdy uzna, iż specyfika działu może zostać zachwiana lub chce dokonać czynności porządkujących. Przez zachwianą specyfikę działu należy rozumieć nieodpowiednią dyskusję w nieodpowiednim miejscu. Posty zawierające treści nie adekwatne do charakteru działu będą skutkowały przesunięciem wątku bądź tematu do innego działu, a w skrajnych przypadkach skasowaniem wiadomości. Autorzy w sposób rażący lub nagminny łamiący reguły panujące w danym dziale mogą liczyć się z możliwością blokady dostępu. Pozbawić dostępu (możliwości wypowiadania się) do danego działu może każdy moderator w obrębie własnego działu. Z całego forum konto może usunąć tylko Administrator (Re). Moderatorzy z uprawnieniami administracji są w stanie konta deaktywować.

Na decyzje administratora wpływ ma Zarząd Satanorium, składający się z osób które uczestniczą w budowaniu Satanorium, obecnie są to: Re, M93, May, Sanguine de`Viant, , Katera, Rauber, Pharass Aguares, Rauber. Zarząd portalu dyskutuje w ukrytym dziale "Wewelsburg" i w jego obrębie podejmuje decyzje. Nadrzędnym decydentem pozostaje nadal Administrator, decydując o kształcie witryny jako całości, dbając zarazem o funkcjonalność w wymiarze informatycznym. Niemniej jesteśmy zawsze otwarci na wszelkie opinie użytkowników i zapraszamy do aktywnej współpracy.

Jak dostać uprawnienia do pisania w danym dziale ?

Przyczyną zamknięcia dostępu do działu dla użytkownika, była treść odpowiedzi na pytania zamieszczone w podaniu rejestracyjnym. Prosiliśmy tam o określenie podejścia do specyfiki danego działu. Jeżeli czyjś światopogląd jest sprzeczny z charakterem działu, np. ktoś uważa magię za kompletną bzdurę i jest to jedyne stwierdzenie jakie jest w stanie na ten temat napisać - nie otrzyma dostępu do działu MagicK.

Najłatwiejsza drogą by otrzymać dostęp do działu jest przekonać szefa działu (moderatora), że jest wart, by się tam wypowiadać.

Jak to zrobić ?

Ano zabłysnąć na przykład w innym dziale bądź spróbować przekonać moderatora działu, kontaktując się z nim prywatnie, wysyłając wiadomość.

Jak zamieścić swój tekst w czytelni i od czego zależy czy się pojawi ?

Jeżeli ktoś chce zamieścić swoje teksty powinien zamieścić je na forum, informując, że wyraża chęć i zgodę na umieszczenie tekstu w Czytelni. Może też przesłać tekst prywatnie szefowi działu, w którym chce swój tekst zamieścić.

Moderator działu zarazem moderatorem tego samego działu w czytelni. Może nie pozwolić na publikację tekstu, jeżeli uzna, że tekst kompletnie nie nadaje się pod względem merytorycznym bądź technicznym. Drobne usterki ortograficzne czy też stylistyczne nie są przeszkodą i moderator bądź moderatorzy mogą wykazać dobrą wolę i za zgodą autora sami nanieść poprawki, które uważają za niezbędne, aby tekst przybrał oczekiwaną formę. Mogą też zalecić publikację tekstu w innym dziale, którego specyfika będzie najbardziej zbliżona do jego treści.

Na czym polega opcja odpowiedzi ,,Skomentuj dosadnie'' ?

Obok opcji odpowiedzi na czyjegoś posta, znajduje się guzik "Skomentuj dosadnie". Za każdym razem, gdy będziesz odpowiadać na posta w sposób dosadny, możliwe że nawet i wulgarny, pojawi się w części działu Arena ,,666" przeznaczonej na wszystkie formy ostrej krytyki - konstruktywnej bądź nie. Chamskie docinki, bluzgi, boje interpersonalne, znaleźć mają swe ujście właśnie tutaj.

Posty zawierające treści tego typu w innych działach forum będą tępione. Tylko i wyłącznie w dziale Arena ,,666'' pozwalamy na czat, kłótnie i na kompletny słowny "zamordyzm", prosimy o tym pamiętać.

W jaki sposob można otrzymać poziom (dopiskę) i w jakim celu się go przyznaje ?

Poziomy czy też dopiski przyznajemy bardziej aktywnym użytkownikom forum, którzy wyróżniają się pisząc wartościowe posty, a przede wszystkim wnoszą wiele w życie sajta: żyją tym forum, piszą teksty do czytelni, starają się w dowolny sposób przyczynić do rozwoju Satanorium.

Jest to forma zabawy i nagrody za wkład, a nie ocena faktycznego poziomu użytkownika. Nagradzamy dwupoziomowo:

  • Dla pierwszego poziomu dolną granicą, jest napisanych sensownych 50 postów.

  • Dla drugiego poziomu dolną granicą jest napisanych 150 postów, dodatkowo większe zaangażowanie w losy sajta, chociażby napisanie jednego eseju czy tekstu, który pojawi się na stałe w Satanorium i nie spłynie do Archiwum.
Kiedy konto uzytkownika może zostać usunięte ?

Konto użytkownika może zostać usunięte w trzech przypadkach :

  • Jeżeli jest nieaktywne od założenie przez okres miesiąca czasu.
  • Jeżeli jego używanie, zostanie zaniechane na okres trzech miesięcy
  • Jeżeli tak zdecyduje administrator w oparciu o sugestie wiekszości moderatorów.
Jeżeli czegoś nie rozumiem i nie znalazłem tu odpowiedzi, gdzie mam pytać ?

Jesteśmy jak najbardziej otwarci na wszelakie pomysły, oferty współpracy, słowa krytyki, sugestie zmian w zakresie funkcjonowania forum jak i całego Satanorium. Obiecujemy, że wszystkie głosy zostaną wysłuchane w dziale Machina (sprawy techniczne), natomiast osoby niezarejestrowane mogą kontaktować się drogą poczty elektronicznej: satanorium@satanorium.pl